• Dnes je: Piatok 23. októbra 2020 meniny má Alojzia

Vladimír Putin udelil Kim-Čong unovi spomienkovú vojenskú medailu na počesť 75. výročia víťazstva nad fašizmom

Vladimír Putin udelil Kim-Čong unovi spomienkovú vojenskú medailu na počesť 75. výročia víťazstva nad fašizmom

Vladimír Putin udelil severokórejskému lídrovi Kim Čong-unovi spomienkovú vojenskú medailu.

5.5.2020 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin udelil severokórejskému lídrovi Kim Čong-unovi spomienkovú vojenskú medailu. V utorok o tom informovalo ruské veľvyslanectvo v Pchjongjangu. Stalo sa tak pri príležitosti tohtoročného 75. výročia víťazstva nad nacistickým Nemeckom. Kim dostal medailu za to, že uchováva spomienku na sovietskych vojakov, ktorí zahynuli na severokórejskom území, píše sa v stanovisku.

Špekulácie okolo vodcu

Ruský veľvyslanec v Severnej Kórei Alexander Macegora odovzdal ocenenie v utorok severokórejskému ministrovi zahraničia Ri Son-kwonovi.

Samotný Kim, ktorého posledné týždne obklopovali špekulácie týkajúce sa jeho zdravia, sa na ceremónii nezúčastnil.

Zverejnené fotografie ukazujú ruských aj severokórejských predstaviteľov s rúškami na tvárach, a to aj napriek tomu, že krajina doteraz nepotvrdila jediný prípad koronavírusu.

Prehliadka sa pre pandémiu odsúva

Minulý rok pozval Kremeľ Kima, aby 9. mája navštívil Moskvu a zúčastnil sa na vojenskej prehliadke pri príležitosti 75. výročia víťazstva nad nacistami v druhej svetovej vojne.

Putin však v apríli oznámil, že prehliadka sa pre pandémiu koronavírusu odkladá na neurčito. V roku 2015 severokórejský líder odmietol podobnú ponuku pri príležitosti 70. výročia víťazstva, pričom ako dôvod uviedol vnútroštátne záležitosti.

Viac k téme: medaila, ocenenie, severokórejský vodca

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie