• Dnes je: Streda 02. decembra 2020 meniny má Bibiána

Veľká Británia zavádza 14-dňovú karanténu, na opatrenie sa vzniesla vlna kritiky

Veľká Británia zavádza 14-dňovú karanténu, na opatrenie sa vzniesla vlna kritiky

Mnohí hovoria, že tieto kroky prichádzajú príliš neskoro.

3.6.2020 (Webnoviny.sk) - Britská vláda potvrdila plány na zavedenie 14-dňovej karantény pre ľudí, ktorí pricestujú do krajiny, a to aj napriek žiadostiam zo strany turistického sektoru, aby sa tejto myšlienky vzdala. Letecké spoločnosti a cestovné kancelárie tvrdia, že karanténa znemožní ich snahy postaviť sa opäť na nohy.

Prichádza tiež v čase, keď iné európske štáty už otvárajú svoje hranice a rušia cestovné obmedzenia zavedené počas pandémie koronavírusu. Mnohí tak hovoria, že tieto kroky prichádzajú príliš neskoro.

Británia oficiálne registruje viac než 39-tisíc obetí koronavírusu, čo je najviac v Európe. Britskí predstavitelia tvrdia, že karanténa pomôže odvrátiť druhú vlnu infekcií, hoci väčšina európskych susedov Británie má nižšie počty nakazených.

Od pondelka tak cestujúci a Briti vracajúci sa z iných krajín okrem Írska budú musieť podstúpiť dvojtýždňovú izoláciu. Porušovatelia nariadenia musia počítať s pokutou najmenej 1 000 libier (1 123 eur). Nie je však jasné, ako sa bude dodržiavanie karantény kontrolovať. Vláda len uviedla, že "môže" ľudí kontaktovať s cieľom zistiť, či nariadenie dodržiavajú.

Viac k téme: COVID-19, karanténa, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie