• Dnes je: Nedeľa 16. mája 2021 meniny má Svetozár

Veci v koalícii sa musia podľa Kollára vyriešiť do stredy, inak treba zvoliť možnosť predčasných volieb

Veci v koalícii sa musia podľa Kollára vyriešiť do stredy, inak treba zvoliť možnosť predčasných volieb

Predseda parlamentu sa tiež vyjadril, že by bolo čestné predstúpiť pred ľudí a ospravedlniť sa.

28.3.2021 (Webnoviny.sk) - Veci v koalícii sa pohnú tento týždeň. Do stredy to musí byť vyriešené. V nedeľňajšej relácii TA3 V politike to povedal predseda Národnej rady SR (NR SR) Boris Kollár (Sme rodina), ktorý je však presvedčený, že koaličná kríza skončí ešte v nedeľu 28. marca.

Doplnil, že ak nepríde k dohode, je čestné predstúpiť pred ľudí, ospravedlniť sa a povedať „poďme do predčasných volieb”. Podotkol, že prerušenie aktuálnej schôdze parlamentu je signálom pre koaličných partnerov, že už stačilo.

Opozícia mimoriadnu schôdzu zatiaľ nezvolá

Od utorka 30. marca by mala schôdza už riadne pokračovať. Kollár doplnil, že je dohodnutý s koaličnými partnermi, že schôdza prebehne podľa dohôd, aké boli predtým. Zopakoval, že v parlamente chaos nedopustí. Naďalej je za to, aby pokračovala štvorkoalícia.

Expremiér Peter Pellegrini (Hlas-SD) uviedol, že opozícia zatiaľ nezvolá mimoriadnu schôdzu Národnej rady SR (NR SR) o vyslovení nedôvery predsedovi vlády Igorovi Matovičovi (OĽaNO). Nevidí reálne, že by to malo úspech, preto na to nebudú míňať energiu.

Kollár skloňuje skrátenie volebného obdobia

Kollár tiež podotkol, že ak nepríde k dohode, hnutie Sme rodina príde do parlamentu so zákonom o skrátení volebného obdobia.

Podľa Pellegriniho (Hlas-SD) už aj ľudia Matovičovi (OĽaNO) ukazujú, že mu nedôverujú. Doplnil, že by bolo férovejšie, keby urobil štátnické gesto a podal demisiu. Tiež podotkol, že v parlamente on spolu s nezaradenými poslancami a členmi strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) podporí v NR SR všetky dobré zákony, ktoré pomôžu ľuďom.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie