• Dnes je: Pondelok 15. augusta 2022 meniny má Marcela

Vallo odovzdal Cenu primátora Bratislavy, ocenil aj in memoriam hudobníka Žbirku

Vallo odovzdal Cenu primátora Bratislavy, ocenil aj in memoriam hudobníka Žbirku

Cenu primátora odovzdal celkovo piatim jednotlivcom a jednému kolektívu.

23.4.2022 (Webnoviny.sk) - Primátor mesta Bratislava Matúš Vallo ocenil in memoriam hudobníka Miroslava Žbirku za mimoriadny prínos v hudbe, ktorá sprevádza celé generácie obyvateľov Bratislavy, kde zložil svoje prvé piesne. Cenu primátora Bratislavy 2022 v piatok odovzdal Vallo piatim jednotlivcom a jednému kolektívu, ktorí sú spätí s Bratislavou a v rámci svojho odboru sa zaslúžili o rozvoj mesta a jeho pozitívne zviditeľnenie.

Kandidátov na cenu vyberal primátor spolu so svojím poradným zborom. Ocenení laureáti získali grafiku Bratislavy od akademického maliara Miroslava Cipára.

Informovala o tom hovorkyňa mesta Bratislava Dagmar Schmucková v tlačovej správe.

„Cenu primátora vnímam najmä ako poďakovanie ľuďom, ktorí robia naše mesto lepším. Žijeme v ťažkých časoch a počet cien pre ľudí, ktorých prácu chcem vyzdvihnúť a oceniť, nestačí. Tí, ktorí ju však dostali, si zaslúžia naše poďakovanie a som rád, že môžem ich prínos vyzdvihnúť aj pred širokou verejnosťou. Súčasne sa chcem poďakovať aj všetkým kolegyniam a kolegom z magistrátu, starostkám a starostom, kolegom z mestských častí, ktorí robia všetko preto, aby naše mesto mohlo dobre fungovať,“ uviedol primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Laureátmi Ceny primátora Bratislavy za rok 2022 sú Asociácia bratislavských vodáckych klubov za rozvoj a popularizáciu vodáckych športov a za aktivity s cieľom ochrany a rozvoja brehov Dunaja, epidemiologička Alexandra Bražinová za významnú spoluprácu s mestom v boji s pandémiou koronavírusu, bratislavský sprievodca a autor konceptu Palacinka Lacinka Zsolt Lehel, spisovateľ Tomáš Janovic, archeologička Jaroslava Schmidtová.


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie