• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Väčšina rukojemníkov v Pásme Gazy je údajne stále nažive, izraelská armáda stanovila počet nezvestných na viac ako sto osôb

Väčšina rukojemníkov v Pásme Gazy je údajne stále nažive, izraelská armáda stanovila počet nezvestných na viac ako sto osôb

Viac ako 20 rukojemníkov je mladších ako 18 rokov.

20.10.2023 (SITA.sk) - Izraelské ozbrojené sily oznámili, že väčšina rukojemníkov a nezvestných osôb, ktoré si so sebou vzalo palestínske militantné hnutie Hamas po prekvapivom útoku na Izrael zo 7. októbra, je nažive.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Viac ako 20 rukojemníkov je mladších ako 18 rokov, 10 až 20 má viac ako 60 rokov. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Nie je jasné, koľko rukojemníkov zadržiavajú v Pásme Gazy. Izraelská armáda stanovila počet nezvestných na 100 až 200. Hovorca vojenského krídla Hamasu v pondelok vo videu povedal, že zadržiavaných je najmenej 200 až 250 ľudí.

Vojenské krídlo Hamasu má podľa neho okolo 200 rukojemníkov, zatiaľ čo zvyšok zadržiavajú „iné vojenské formácie“ v Pásme Gazy. To, že neurčili presný počet rukojemníkov, pripísal neprestajnému izraelskému bombardovaniu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie