• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Väčšina ľudí na Slovensku je proti zákazu nedeľného predaja, uvítali by to len starší a voliči Republiky či KDH

Väčšina ľudí na Slovensku je proti zákazu nedeľného predaja, uvítali by to len starší a voliči Republiky či KDH

So zákazom nedeľného predaja nesúhlasia viac muži (69 percent) ako ženy (60 percent).

Takmer 64 percent ľudí nesúhlasí so zákazom nedeľného predaja a takmer 33 percent zastáva názor, že budúca vláda by takýto predaj mala zakázať. Bezmála štyri percentá ľudí sa k otázke, či by vláda mala alebo nemala zakázať nedeľný predaj, nechcelo vyjadriť alebo to nevedeli posúdiť.

Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre televíziu JOJ, na ktorom sa zúčastnilo tisíc respondentov. Zber dát bol realizovaný v období od 24. júla do 28. júla.

Najviac súhlasia voliči Republiky

So zákazom nedeľného predaja najviac nesúhlasia voliči hnutia Progresívne Slovensko, až 84 percent z nich so zákazom nesúhlasí alebo tvrdí, že vláda by asi nemala zakázať nedeľný predaj. Nasleduje strana Demokrati, ktorej 80 percent voličov so zákazom nesúhlasí a strana Sloboda a Solidarita so 75 percentami nesúhlasiacich voličov.

V prvej päťke sa umiestnili aj voliči strany Aliancia – 74 percent nesúhlasiacich a strana Hlas – sociálna demokracia – 71 percent. Z prieskumu taktiež vyplýva, že voliči koalície OĽaNO a priatelia, ktoré zákaz nedeľného predaja v Národnej rade SR presadzovalo, viac nesúhlasia ako súhlasia so zákazom. Za zákaz je 36 percent opýtaných, no 64 percent ho nepodporuje.

So zákazom nedeľného predaja najviac súhlasia voliči hnutia Republika – 49 percent, zároveň 49 percent ich voličov so zákazom nesúhlasí. Nasleduje hnutie Sme rodina, ktorých 46 percent voličov súhlasia so zákazom a Kresťanskodemokratické hnutie – 38 percent súhlasiacich.

Viac nesúhlasia muži a ľudia s VŠ

So zákazom nedeľného predaja nesúhlasia viac muži (69 percent) ako ženy (60 percent). Taktiež s ním nesúhlasia ani respondenti vo veku 18-33 rokov – 68 percent a opýtaní vo veku 66 a viac rokov – 66 percent. Naopak, zákaz nedeľného predaja by najviac uvítali respondenti vo veku 50-65 rokov – 36 percent a vo veku 34-49 rokov – 34 percent.

So zákazom taktiež nesúhlasia respondenti s vysokoškolským vzdelaním, ktorých je až 73 percent, opýtaní so stredoškolským vzdelaním s maturitou – 62 percent. 61 percent respondentov s učňovským vzdelaním bez maturity je taktiež proti zákazu nedeľného predaja, naopak, 36 percent týchto respondentov by zákaz uvítalo, čo je najviac zo spomínaných troch kategórii dosiahnutého vzdelania.


So zákazom ďalej nesúhlasia ani respondenti Bratislavského kraja, ktorých je 79 percent, nasleduje Trnavský kraj – 69 percent, Košický kraj – 67 percent a Banskobystrický kraj – 64 percent.

Zákaz nedeľného predaja by si najviac vedeli predstaviť opýtaní z Trenčianskeho kraja – 42 percent, Prešovského kraja – 40 percent, Žilinského kraja – 38 percent a Nitrianskeho kraja – 36 percent. So zákazom nedeľného predaja zároveň nesúhlasí 64 percent respondentov slovenskej národnosti, naopak viac súhlasiacich je maďarskej národnosti – 36 percent.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie