• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

V Štrbe sa pobili miestni s Rómami z dvoch iných obcí, incident už vyšetruje polícia

V Štrbe sa pobili miestni s Rómami z dvoch iných obcí, incident už vyšetruje polícia

K udalostiam zasadali aj krízové štáby.

21.8.2023 (SITA.sk) - Polícia sa už zaoberá incidentom, ktorý sa v noci zo soboty na nedeľu odohral v podtatranskej obci Štrba. Podľa jej starostu Michala Sýkoru išlo o výtržnosti a bitku medzi obyvateľmi obce a skupinou dvadsiatich až tridsiatich rómskych občanov z dvoch iných obcí.

Polícia vykonáva procesné úkony

Ako v pondelok pre agentúru SITA uviedla prešovská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, bitka sa odohrala asi 50 minút po polnoci na Ulici Miloša Janošku.

V predmetnej veci bolo podľa jej slov začaté trestné stíhanie pre prečin výtržníctva a pre trestný čin ublíženia na zdraví. Keďže polícia vo veci v súčasnej dobe vykonáva procesné úkony, nie je možné poskytnúť viac informácií.

Podľa starostu Sýkoru, ktorý sa k prípadu vyjadril na sociálnej sieti, išlo o stret domácich obyvateľov so skupinou občanov z obcí Batizovce a Východná. Tí boli podľa jeho slov na spoločenskom podujatí v miestnej reštaurácii. „K vyvolaným incidentom okolo polnoci boli privolané policajné zložky, pre riešenie rušenia nočného pokoja,“ uviedol vo svojom vyhlásení.

Zasadali aj krízové štáby

Pokračovaním bolo podľa jeho slov fyzické napadnutie, ktoré malo za následok zranenie niektorých obyvateľov Štrby, spomenul aj hospitalizáciu v nemocnici.

Okamžite po nahlásení incidentu boli podľa Sýkoru privolané bezpečnostné a záchranné zložky. „Je nám ľúto, že k takémuto konfliktu došlo. Chcem zdôrazniť, že tento incident nespôsobili rómski spoluobčania zo Štrby,“ informoval.

K udalostiam podľa starostu zasadali aj krízové štáby a výbor miestneho dobrovoľného hasičského zboru, ale aj Poľnohospodárskeho družstva Štrba, ktorých sa táto udalosť bezprostredne týka. „Obec poskytla polícii záznamy z kamier pre rýchlejšie identifikovanie výtržníkov a objasnenie incidentu,“ doplnil. Okrem toho obec podľa jeho slov pristúpi k ráznym krokom a bezpečnostným opatreniam v snahe predísť podobným výtržnostiam.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie