• Dnes je: Pondelok 08. augusta 2022 meniny má Oskár

V rakúskych Alpách uviazlo viac ako sto žiakov a učiteľov, záchranári ich museli letecky evakuovať do doliny

V rakúskych Alpách uviazlo viac ako sto žiakov a učiteľov, záchranári ich museli letecky evakuovať do doliny

Skupina sa dostala na náročnú trasu a záchranárov privolali, keď sa dvaja žiaci ľahko zranili.

8.6.2022 (Webnoviny.sk) - Viac ako 100 žiakov a učiteľov na výlete z Nemecka museli v Rakúsku letecky zachraňovať po tom, čo sa vydali na turistiku podľa online mapy a tá ich doviedla na neoznačenú a náročnú trasu.

Skupina v horách uviazla

Polícia spolkovej krajiny Vorarlbersko uviedla, že na záchrannej operácii v utorok večer sa zúčastnilo viac ako 60 záchranárov vrátane miestneho starostu.

Polícia v stredu uviedla, že skupina z nemeckého Ludwigshafenu uviazla na hrebeni vedúcom k vrcholu Walmendingerhorn po tom, čo učiteľ na internete našiel trasu pre „klasickú večernú prechádzku“.

Terén bol nebezpečný

V skutočnosti však bola časť trasy prerušená a na niektorých úsekoch vyžadovala lezenie, pevnú obuv a skúsenosti z hôr. V

Vzhľadom na to, že bolo na trase šmykľavo a nie všetci žiaci mali vhodnú obuv, sa jeden z učiteľov rozhodol vrátiť. Po tom, ako sa dvaja žiaci pošmykli a ľahko sa zranili, privolal záchrannú službu, čo podnietilo záchrannú operáciu.

Osem učiteľov a 99 žiakov vo veku 12 - 14 rokov z hrebeňa napokon dostali dole s pomocou vrtuľníka a lán. Polícia uviedla, že niekoľko žiakov bolo „vyčerpaných, prechladnutých, mokrých a úplne rozrušených“. Na pomoc privolali aj krízový intervenčný tím.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie