• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

V Rači plánujú postaviť obytný súbor za desiatky miliónov eur, vybudovaných bude skoro 160 bytov

V Rači plánujú postaviť obytný súbor za desiatky miliónov eur, vybudovaných bude skoro 160 bytov

Parkovanie bude zabezpečené a čiastočne aj 26 parkovacími státiami medzi objektami.

V bratislavskej Rači plánujú vybudovať obytný súbor za približne 85 miliónov eur. Vyplýva to zo zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA spoločnosťou Nad Šúrom Development.

Ploché vegetačné strechy

Účelom navrhovaného zámeru je výstavba novej polyfunkčnej zóny s prevahou bývania v lokalite Nad Šúrom. Predpokladaný termín začatia výstavby je júl 2024, ukončenie je naplánované na júl roku 2026.

Predmetom zámeru je výstavba polyfunkčného bytového domu, bytového domu a administratívnej budovy. Objekty sú navrhnuté s plochými vegetačnými strechami.

Na prízemí polyfunkčného bytového domu sa budú nachádzať priestory pre ďalšiu občiansku vybavenosť. V Bytovom dome a polyfunkčnom bytovom dome bude vybudovaných 156 bytov.

Podzemné parkoviská

„Statická doprava je riešená podzemnými parkoviskami v počte 433, ktoré budú vybudované ako dve podzemné viacpodlažné garáže,“ uvádza navrhovateľ.


Parkovanie bude zabezpečené a čiastočne aj 26 parkovacími státiami medzi objektami.

Ceny bytov na Slovensku už tretí štvrťrok klesajú, výraznejšie však tie menšie než trojizbové

Ceny bytov už tretí štvrťrok klesajú, väčšina aj medziročne. Vyplýva to z Trhových reportov realitného portálu Nehnuteľnosti.sk.

Podľa neho pokles cien bytov pokračuje aj v prvom kvartáli nového roka a vo viacerých mestách sa vrátili na úroveň zo začiatku roku 2022.

V mestských častiach Bratislava V, Košice II a IV a v Prešove niektoré segmenty medziročne klesli takmer o 10 percent. Kým na konci roku 2022 klesali ceny slovenských bytov štvrťročne, v tomto roku je zjavný pokles aj v medziročnom porovnaní.

Výnimkou je len Trnava

„Najvýraznejšie to môžeme vidieť pri menších bytoch, kde sú mínusové čísla vo väčšine regiónov,“ konštatuje portál s tým, že výnimkou je len Trnava s kvartálnym aj medziročným nárastom cien. Poklesu cien vzdorujú aj centrálne časti Bratislavy a Košíc.

„Z našich údajov je evidentný určitý trend, nakoľko ceny sú v poklese tretí kvartál za sebou,“ hovorí analytik portálu Nehnuteľnosti.sk Michal Pružinský s tým, že na začiatku roka 2022 začali ceny prudko rásť pre ohlásené zvyšovanie úrokových sadzieb.


„Aktuálne sme sa vrátili niekde na začiatok minulého roka. Tento trend môžu otočiť zmeny ekonomickej situácie na Slovensku i v Európe,“ dodáva.

Trojizbové byty neklesli až tak výrazne

Ceny dvojizbových bytov oproti minulému roku najviac poklesli v Bratislave V o 9,35 percenta, Košiciach III o 8,78 percenta, Košiciach IV o 9,4 percenta a v Prešove o 8,27 percenta.


„Pri trojizbových bytoch pokles nie je až taký výrazný,“ konštatuje portál s tým, že celoslovenským trendom sa tradične vymyká centrum Bratislavy, kde ceny väčších bytov síce kvartálne mierne klesli, ale medziročne sú stále drahšie o 19,76 percenta. Oveľa miernejšie rastú trojizbové byty v častiach Bratislava IV, Bratislava V, Košice III a v Nitre.


„Segment trojizbových bytov je vždy stabilnejší, ako pri menších bytoch. Dôvodom je aj menší počet takýchto bytov na trhu,“ uzatvára Pružinský.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie