• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

V Paríži došlo k silnému výbuchu, pri ktorom sa zrútila fasáda budovy a zranilo sa najmenej 24 ľudí

V Paríži došlo k silnému výbuchu, pri ktorom sa zrútila fasáda budovy a zranilo sa najmenej 24 ľudí

Šéf parížskej polície Laurent Nu.

21.6.2023 (SITA.sk) - Silný výbuch v Paríži zanechal v stredu 24 zranených. Spôsobil tiež požiar a vyvolal evakuácie okolitých budov, informovala polícia. Príčina výbuchu zatiaľ nie je známa.

Predstaviteľ parížskej polície pre agentúru AP uviedol, že zo zranených sú štyria v kritickom stave a 20 majú menej vážne zranenia. Ľudia podľa neho utrpeli zranenia hlavne, keď ich odhodil výbuch.

Požiar je pod kontrolou

Výbuch sa stal v budove v piatom parížskom obvode, pričom v jeho dôsledku sa zrútila jej fasáda. Záchranné služby sa snažia zistiť či je ešte niekto vo vnútri budovy. Obvodné úrady výbuch a požiar pripisujú úniku plynu.

Požiar dostali pod kontrolu, ale ešte ho neuhasili.

Na mieste je 270 hasičov aj 70 zásahových vozidiel. Hasiči podľa Nuneza zabránili požiaru zapáliť dve susedné budovy, ktoré výbuch „vážne destabilizoval“, a evakuovali ich.

Začalo sa vyšetrovanie

Starostka obvodu Florence Berthout uviedla, že výbuch bol taký silný, že sa na budovách rozbili sklá.

Parížska prokurátorka Laure Beccuau informovala, že začali vyšetrovanie ťažkého neúmyselného zranenia. Vyšetrovanie podľa jej slov preverí, či výbuch nepochádzal z údajného z porušenia bezpečnostných pravidiel.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie