• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

V Jedenástke sezóny je šesť hráčov Slovana, Weissovci obhájili ocenenia spred roka

V Jedenástke sezóny je šesť hráčov Slovana, Weissovci obhájili ocenenia spred roka

Objavom sezóny sa stal Artur Gajdoš z AS Trenčín.

22.5.2023 (SITA.sk) - Futbalisti úradujúceho slovenského majstra ŠK Slovan Bratislava majú až šesťčlenné zastúpenie v Jedenástke sezóny 2022/2023.

Kto sa dostal do najlepšej zostavy

„Belasí" v hlasovaní ovládli obranu a stred poľa, do najlepšej zostavy sa dostali stopér Guram Kašia, pravý bek Jurij Medveděv, ľavý obranca Lucas Lovat, pravý záložník Aleksandar Čavrič, ľavý stredopoliar Vladimír Weiss mladší a stredný záložník Juraj Kucka.

Weiss zároveň obhájil post najlepšieho hráča ligy z minulého ročníka a jeho otec Vladimír Weiss starší sa stal opäť najlepším trénerom.

Ocenenie si veľmi vážim a ďakujem zaň. Sezóna bola veľmi dlhá a náročná. Cena pre najlepšieho hráča je pre mňa takou čerešničkou na torte. Samozrejme, že sa v prvom rade pozerám na tímové úspechy, ale cenu som obhájil. Je to výsledok tvrdej práce, ktorú odvádzam pre Slovan. Vážim si to a ďakujem," povedal o ocenení Vladimír Weiss mladší, citoval ho oficiálny fortunaligový web. Na nedeľňajšom slávnostnom odovzdávaní cien v Senci sa však nezúčastnil.


Najlepším strelcom je Krstovič

Hráčov Slovana v Jedenástke sezóny doplnili s 18 gólmi najlepší strelec súťaže Nikola Krstovič z Dunajskej Stredy na hrote útoku, stopér Marek Kristián Bartoš z Podbrezovej, žilinský brankár Ľubomír Belko a ofenzívny stredopoliar či útočník Róbert Polievka z Banskej Bystrice, ktorý dostal od poroty najviac hlasov zo všetkých (25).

Belko získal len o dva hlasy viac ako dunajskostredský gólman Samuel Petráš. V hlasovaní o najlepšieho hráča ročníka skončil za Weissom druhý Polievka a tretí Kucka, medzi trénermi bol druhý Adrián Guľa (Dunajská Streda) a tretí Roman Skuhravý (Podbrezová).


Objavom sezóny sa stal Artur Gajdoš z AS Trenčín a cenu fanúšika pre osobnosť súťaže získal Krstovič. Ten získal v ankete 59,7 % hlasov, druhý bol Polievka (20,5 % hlasov) a tretí Weiss ml. (19,8 % hlasov).

Poďakovanie významným osobnostiam

Za najlepšieho rozhodcu zvolili Ivana Kružliaka a najlepším asistentom rozhodcu sa stal Branislav Hancko, obaja zopakovali prvenstvá spred roka.


Do Tribúny slávy, obdoby Siene slávy, pribudli Pavol Diňa v kategórii hráč, Jozef Jankech v kategórii tréner a Jozef Adamec in memoriam v kategórii osobnosť. Je to nová tradícia pri príležitosti 30. výročia samostatnej najvyššej slovenskej súťaže.

„Chceme takto najmä poďakovať významným osobnostiam, ktoré v našej lige zanechali výraznú stopu. Tribúna je niečo, čo k futbalu a športu neodmysliteľne patrí. Na Tribúne slávy našej ligy majú svoje čestné miesta prvé tri mená. Zároveň však prízvukujem, že je to naštartovanie novej tradície. Každý rok na Tribúnu slávy pribudnú ďalšie mená ligového futbalu,“ vysvetlil prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie