• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

V horolezeckom tábore vybuchol plynový sporák, medzi zranenými sú najmä deti

V horolezeckom tábore vybuchol plynový sporák, medzi zranenými sú najmä deti

V čase výbuchu sa v chate nachádzalo 13 ľudí.

25.7.2023 (SITA.sk) - V utorok ráno vybuchol v chate v horolezeckom tábore v katastrálnom území obce Lehota pod Vtáčnikom (okres Prievidza) plynový sporák, ktorý bol napojený na plynovú bombu.

Na mieste sa nachádzalo 13 osôb

Ako informovala trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti, v čase výbuchu sa v chate nachádzalo 13 ľudí, z toho traja dospelí a desať detí. „Policajti sú na mieste a dokumentujú miesto činu,“ uviedla polícia s tým, že bližšie informácie poskytne neskôr.

Ako pre agentúru SITA doplnil hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne Marián Petrík, výbuch v priestoroch chaty nahlásili krátko po pol deviatej. Z 13 osôb sa pri incidente zranilo 11 osôb.

Zranených previezli do nemocníc

"Na mieste udalosti zasahovalo 13 príslušníkov HaZZ z Prievidze a Trenčína s piatimi kusmi techniky, ktorí spolu so zdravotnými záchranármi poskytovali postihnutým osobám predlekársku prvú pomoc, ošetrenie a následne ich transportovali do sanitných vozidiel, respektíve vrtuľníka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby," uviedol Petrík s tým, že zásah už hasiči ukončili.

Hovorkyňa Operačného strediska Zdravotnej záchrannej služby Alena Krčová uviedla, že na mieste nešťastia vyslaní pozemní aj leteckí záchranári ošetrili spolu deväť zranených, z toho dvoch dospelých a sedem detí. Po ošetrení boli všetci prevezení do nemocníc v Banskej Bystrici, Bratislave, Bojniciach, Topoľčanoch a v Trenčíne.

"Dospelí utrpeli ľahšie až stredne ťažké poranenia, detaily k zdravotnému stavu detí vzhľadom na ich vek uviesť nemôžem," doplnila pre agentúru SITA Krčová.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie