• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Úspech ukrajinskej protiofenzívy vraj podkopal bojové schopnosti Ruska, jeho „logistika momentálne trpí“

Úspech ukrajinskej protiofenzívy vraj podkopal bojové schopnosti Ruska, jeho „logistika momentálne trpí“

Vďaka zvýšenej sile a presnosti úderov už „Rusi nie sú schopní proti nám viesť účinný boj“, povedal Baranov.

23.7.2023 (SITA.sk) - Úspech ukrajinskej protiofenzívy pri zasiahnutí cieľov na území okupovanom Ruskom podkopal bojové schopnosti ruskej armády. V najnovšej aktualizácii to uviedol americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

„Logistika Rusov momentálne trpí“

Hovorkyňa ukrajinskej armády na juhu krajiny Natalia Humeňuková uviedla, že ukrajinské jednotky skomplikovali ruské vojenské plány útokmi na zásoby munície hlboko na okupovanom území.

„Logistika Rusov momentálne trpí,“ povedala Humeňuková a dodala, že o tom svedčí i znížená frekvencia ostreľovania Chersonskej oblasti počas ostatného dňa.

Ukrajinský plukovník Serhij Baranov v sobotu vyhlásil, že západné vysoko presné raketové a delostrelecké systémy pomohli protiofenzívnym jednotkám vytvoriť „palebnú päsť“. Vďaka zvýšenej sile a presnosti úderov už „Rusi nie sú schopní proti nám viesť účinný boj“, povedal Baranov.

Ukrajinské útoky za nepriateľskými líniami

Vyhlásenia predstaviteľov naznačujú, že ukrajinské útoky za nepriateľskými líniami sa ukázali ako úspešné pri narušení ruskej vojenskej logistiky a bojových kapacít. Ukrajinské sily vedú kampaň asymetrického opotrebovania v regiónoch okupovaných Ruskom, zameriavajú sa na vojenské vybavenie a narúšajú zdroje okupantov.

Podľa ISW táto stratégia „zachováva ukrajinskú pracovnú silu za cenu pomalšieho tempa územných ziskov pri postupnom opotrebovaní ruskej pracovnej sily a vybavenia“.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie