• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Úspech KDH nemôže byť mixom jarmočného vyrevovania a kreslenia terčov na ľudí z LGBTI komunity, tvrdí Hlina

Úspech KDH nemôže byť mixom jarmočného vyrevovania a kreslenia terčov na ľudí z LGBTI komunity, tvrdí Hlina

Zároveň sa ospravedlnil ľuďom z LGBTI komunity za to, ako voči nim komunikuje konzervatívne a kresťanské prostredie.

11.9.2023 (SITA.sk) - Úspech Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) nemôže byť mixom jarmočného vyrevovania a kreslenia terčov na ľudí z LGBTI komunity. Povedal to dnes na tlačovej besede bývalý šéf KDH Alojz Hlina, ktorý v súčasnosti kandiduje za stranu Sloboda a Solidarita (SaS). Reagoval tým na vyjadrenia predsedu kresťanských demokratov Milana Majerského o tom, že LGBTI ideológia je „pliaga“.

„Naozaj sa nedá už tých ľudí nechať na pokoji? Nedá sa robiť politická agenda bez toho, aby ste sa pchali do života ľudí LGBTI komunity? Naozaj sme tak malí, úbohí, že toto je pre nás stratégiou?“ pýtal sa Hlina politikov z konzervatívneho spektra.

Znegované ospravedlnenie

Podľa neho sa Majerský síce za svoje vyjadrenie ospravedlnil, zároveň však dodal „ale“, čím ospravedlnenie negoval. Hlina sa domnieva, že šéf KDH sa spontánne preriekol a povedal len to, čo si naozaj myslí.

Ondrej Dostál z klubu SaS sa pozastavil nad Majerského vyjadrením v televízii TA3 o tom, že priznanie rovnakých práv pre páry rovnakého pohlavia popiera „základné pravdy o človeku.“ Zdôraznil, že láska medzi osobami rovnakého pohlavia a partnerské vzťahy, ktoré vytvárajú, nijakým spôsobom nepoškodzujú tých, ktorých priťahujú osoby opačného pohlavia.

Príklad z Veľkej Británie

„To sú základné pravdy o človeku. Ľudí nepoškodzuje a neohrozuje láska, ale nenávisť, neznášanlivosť, hrubosť vo vyjadrovaní, nerešpektovanie ľudskej dôstojnosti iných ľudí a neochota priznať iným ľuďom rovnaké práva z dôvodu vlastných ideologických predsudkov,“ povedal Dostál.

Dodal, že tu nejde o spor medzi konzervatívcami a liberálmi. Poukázal na príklad z Veľkej Británie, kde manželstvá osôb rovnakého pohlavia schválila koalícia konzervatívcov s liberálmi.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie