• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

USA začnú s výcvikom ukrajinských vojakov na tanky Abrams. Niektorí sa ich naučia ovládať, iní opravovať a udržiavať

USA začnú s výcvikom ukrajinských vojakov na tanky Abrams. Niektorí sa ich naučia ovládať, iní opravovať a udržiavať

USA doteraz vycvičili 8 800 ukrajinských vojakov, ktorí sa už vrátili na bojisko, a ďalších zhruba 2 500 je teraz vo výcviku.

21.4.2023 (SITA.sk) - Spojené štáty začnú v najbližších týždňoch cvičiť ukrajinské sily v tom, ako používať a udržiavať tanky Abrams, keďže urýchľujú svoje úsilie dostať ich čo najrýchlejšie na bojisko. V piatok o tom informovali americkí predstavitelia.

Koordinácia dodávok zbraní

Rozhodnutie prichádza v čase, keď sa lídri obrany z celej Európy a sveta stretávajú na leteckej základni Ramstein v Nemecku v rámci úsilia o koordináciu dodávok zbraní a ďalšieho vybavenia na Ukrajinu.

Podľa amerických predstaviteľov dovedna 31 tankov dorazí do výcvikového priestoru Grafenwöhr v Nemecku koncom mája a vojaci začnú cvičiť o pár týždňov neskôr. Výcvik vojakov potrvá približne 10 týždňov.

Cvičné tanky nebudú tie, ktoré dostane Ukrajina na použitie vo vojne proti Rusku. Namiesto nich v Spojených štátoch renovujú 31 bojových tankov M1A1, ktoré pôjdu do prvej línie, akonáhle budú pripravené.

Pod podmienkou anonymity

Americkí predstavitelia tvrdia, že bude vycvičených asi 250 ukrajinských vojakov, pričom niektorí sa naučia ovládať tanky a iní sa naučia ich opravovať a udržiavať.

Predstavitelia hovorili pod podmienkou anonymity, keďže informácie ešte neboli zverejnené. Oznámenie sa však očakáva ešte v priebehu piatka.


Ich výcvik zahŕňal všetko od základných inštrukcií o zbraniach až po vedenie bojových operácií a údržbu a opravy vybavenia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 2. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 2 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Na dnešok si veľa neplánujte. Mohli by ste prepadnúť panike. Radšej spravte menej a poriadne. Aj keď nie je váš správny deň, k priateľom sa správajte milo.

Býk 21.4. - 21.5.

Pocit šťastia a pohody pramení z hĺbky vašej duše. Môže to byť spojené s lepším pracovným zaradením alebo zmenou náplne práce, ktorá vás uspokojuje.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri pozornom sledovaní situácie zisťujete, že sa nezaobídete bez toho, aby ste vykonali isté zmeny. Skôr, ako čosi podniknete, nechajte si urobiť rozpočet, aby ste nepreplácali.

Rak 22.6. - 22.7.

Opätovne sa vynorí otázka, prečo robíte to, čo robíte. Pravdepodobne nebudete môcť dať na to jasnú odpoveď. Nakoniec, máte dostatok sily na to, aby si svoje obhájili.Všetky Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie