• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Úrady v Mariupoli zverejnili zoznam detí zabitých ruskými okupantmi, je ich vyše 100 a číslo môže byť ešte vyššie

Úrady v Mariupoli zverejnili zoznam detí zabitých ruskými okupantmi, je ich vyše 100 a číslo môže byť ešte vyššie

Odbojovým silám mesta Mariupoľ sa podarilo získať zoznam detí zabitých v Doneckej oblasti v roku 2022.

20.8.2023 (SITA.sk) - Mestská rada v ukrajinskom Mariupoli zverejnila zoznamy detí zabitých ruskými okupantmi v Doneckej oblasti v uplynulom roku, predovšetkým počas obliehania Mariupoľa. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie mestskej rady na Telegrame.

„ Mariupoľské deti boli zaevidované v márniciach dočasne okupovaných obcí Mariupoľ, Manhuš a Novoazovsk,“ uvádza sa vo vyhlásení mestskej rady.

Legitímny mariupoľský starosta Vadym Bojčenko, ktorý sa nachádza na území pod kontrolou Ukrajiny, vyhlásil, že len v samotnom Mariupoli podľa údajov potvrdených okupantmi prišlo počas ruského bombardovania mesta o život 101 detí, z ktorých identifikovali 87.

„Tieto informácie nám umožnili overiť počet detí, ktoré zomreli počas obliehania Mariupoľa. Je to strašné číslo - 147 detí. Žiaľ, uvedomujeme si, že toto číslo môže byť ešte vyššie,“ vyhlásil Bojčenko.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie