• Dnes je: Pondelok 25. septembra 2023 meniny má Vladislav

Uprednostnili sme vlastné záujmy pred budúcnosťou Slovenska, tvrdí Heger a odmieta politiku rozvratu

Uprednostnili sme vlastné záujmy pred budúcnosťou Slovenska, tvrdí Heger a odmieta politiku rozvratu

Dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) odmieta politiku nenávisti a rozvratu ako aj štvavé kampane proti niektorým skupinám obyvateľstva.

3.1.2023 (Webnoviny.sk) - Dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) odmieta politiku nenávisti a rozvratu ako aj štvavé kampane proti niektorým skupinám obyvateľstva. Heger má jasnú predstavu a víziu toho, čo chce pre Slovensko, a to politiku zjednotenia a jednoty, slušnosti i korektného politického zápasu.

Cieľ demokratov

Najväčšími slabinami demokratických reprezentantov na Slovensku sú pritom podľa neho roztrieštenosť a nejednotnosť. Heger to v utorok konštatoval na sociálnej sieti. Cieľom demokratov by podľa neho v najbližších mesiacoch mala byť spolupráca, frustrácia a zlá nálada v spoločnosti by pre nich zas mali byť mementom spájania síl.

Voliči demokratických strán nemôžu ostať doma len pre to, že sme uprednostnili vlastné záujmy pred budúcnosťou Slovenska," uviedol.

Rozličné názorové prúdy

Heger dodal, že hoci sú v demokratickom spektre rozličné názorové prúdy, v ktorých je občas náročné nájsť názorové prieniky, je viac toho, čo ich spája, než toho, čo ich rozdeľuje.

Putom by podľa premiéra mali byť hodnoty demokracie, rešpektu, slobody, spravodlivosti i mieru, za ktoré bojovali ich predchodcovia. Za cestu k nájdeniu kompromisu ich názorových odlišností označil pokračovanie v ich dedičstve a spájanie sa pre tieto hodnoty.

Politika nenávisti a rozvratu

Doplnil, že by chcel byť súčasťou politiky spojených demokratických síl, ktoré by kreovali spoločnosť, ktorá by bola pre všetkých, a to spoločnosť modernú, vzdelanú, inovatívnu, kultúrnu, a tiež nepolarizujúcu a bezpečnú.

Budúcnosť Slovenska je spájanie, nie rozdeľovanie. Štvavé kampane proti policajtom, prokurátorom, sudcom, novinárom, liberálom či konzervatívcom, LGBTI+, Rómom, aktivistom či mimovládnym organizáciám je hľadaním nepriateľa tam, kde nie je. Vedie to len k ďalšiemu rozdeľovaniu občanov. Ako človek vyznávajúci hodnoty ľudskej dôstojnosti, slobody a demokracie nechcem, aby sa na Slovensku rozrastala politika nenávisti a rozvratu," napísal.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 25. september 2023

horoskopy na dnes pondelok 25 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 25. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Sentimentálne nálady sú na príťaž nielen vám, ale aj vášmu okoliu. Nemali by ste sa stále ľutovať, radšej konečne urobte konkrétne kroky, na nápravu súčasného stavu.

Býk 21.4. - 21.5.

Vašu citlivú dušu podporí človek, ktorého ste poznali len z videnia. Dobre si však premyslite, či vaše novo prebudené city neohrozia harmóniu v partnerskom zväzku.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte pocit, že sa všetci sprisahali proti vám? Situácia sa zmení po absolvovaní rozhovoru, ktorý vás čaká okolo obeda. Zosilnie vaša slabosť pre opačné pohlavie.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnešok je priaznivý pre tých, ktorí potrebujú nové nápady a inšpiráciu. Venujte pozornosť aj zdanlivým maličkostiam, ktoré sa neskôr môžu ukázať ako rozhodujúce.Všetky Horoskopy pre Pondelok 25. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie