• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Ukrajinský parlament schválil vymenovanie Rustema Umerova za nového ministra obrany

Ukrajinský parlament schválil vymenovanie Rustema Umerova za nového ministra obrany

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil svoje rozhodnutie odvolať Reznikova v nedeľu.

6.9.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský parlament v stredu schválil vymenovanie Rustema Umerova za nového ministra obrany po tom, ako z funkcie odstúpil Oleksij Reznikov.

Za vymenovanie doterajšieho šéfa Fondu štátneho majetku Ukrajiny na post ministra obrany hlasovalo 338 poslancov a jeden sa hlasovania zdržal. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Nový ukrajinský minister obrany Umerov, ktorý je Krymský Tatár narodený v Uzbekistane, zohrával významnú rolu v mierových vyjednávaniach s Moskvou v úvodnej fáze otvorenej ruskej vojny.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil svoje rozhodnutie odvolať Reznikova v nedeľu. Následne na to Reznikov predložil rezignáciu parlamentu, ktorý ju schválil v utorok. Reznikov bol ministrom obrany od novembra 2021.

Po tom, ako Rusko odštartovalo inváziu na Ukrajinu, zohrával mimoriadne dôležitú rolu v koordinácii vojenskej pomoci od zahraničných spojencov. Pôsobenie Reznikova na poste šéfa rezortu obrany však poškodilo niekoľko škandálov v súvislosti s nákupmi vybavenia pre ukrajinských vojakov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie