• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Ukrajinské údery zhoršujú morálku ruských vojakov, panika sa môže rozšíriť aj do prednej línie

Ukrajinské údery zhoršujú morálku ruských vojakov, panika sa môže rozšíriť aj do prednej línie

Už predošlá správa ISW poukázala na krehkosť ruskej obrany na prednej línii a dodala, že neschopnosť Ruska rotovať jednotky na fronte naznačuje vyčerpanie rezerv.

21.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské údery na oblasti v tyle ruskej armády zhoršujú morálku ruských vojakov, čo ohrozuje stabilitu ruských obranných síl na mnohých kritických miestach frontu. V hodnotení vývoja vojny na Ukrajine to uviedol americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Krehkosť ruskej obrany

Opakované ukrajinské útoky majú potenciál spôsobiť paniku, ktorá sa môže „rýchlo zintenzívniť a rozšíriť medzi ruskými jednotkami v prednej línii“, konštatuje inštitút. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Kritika velenia ruskej armády

Inštitút zároveň uviedol, že ukrajinské údery na oblasti hlboko v ruskom tyle vytvárajú nespokojnosť v ruskom informačnom priestore a vyvolávajú kritiku velenia armády.

„Niektorí ruskí vojenskí blogeri vyjadrili hnev po nedávnych ukrajinských útokoch na Krymský most a vyzvali ruské sily, aby sa zacielili na rodiny, domy a ďalšie nehnuteľnosti tvorcov ukrajinských rozhodnutí, aby odradili od ďalších ukrajinských úderov proti oblastiam hlboko v ruskom tyle,“ napísal ISW.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie