• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Ukrajinská firma Ukroboronprom poskočila v rebríčku najväčších globálnych výrobcov zbraní o 24 priečok

Ukrajinská firma Ukroboronprom poskočila v rebríčku najväčších globálnych výrobcov zbraní o 24 priečok

Tržby ukrajinskej zbrojárskej firmy narástli o 70 percent v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

8.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský štátny zbrojársky koncern Ukroboronprom sa vlani v rebríčku najväčších zbrojárskych firiem na svete posunul o 24 priečok na 65. pozíciu z 89. miesta, na ktorom bol v roku 2021. Informuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na portál Defense News, ktorý rebríček zostavuje.

Podľa údajov Defense News koncern Ukroboronprom, ktorý podniká výlučne v sektore obrany, v minulom roku dosiahol tržby v sume 1,28 miliardy dolárov. Išlo o ich rast o 70 percent v porovnaní s predchádzajúcim rokom, v ktorom boli príjmy koncernu v objeme 754,75 milióna dolárov.

Medzi desiatimi najväčšími globálnymi výrobcami zbraní vlani podľa portálu Defense News bolo šesť amerických firiem, tri čínske spoločnosti a jedna britská firma.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie