• Dnes je: Pondelok 04. marca 2024 meniny má Kazimír

Ukrajinská armáda pokročila v operáciách a dosiahla úspechy v Chersonskej oblasti

Ukrajinská armáda pokročila v operáciách a dosiahla úspechy v Chersonskej oblasti

V najnovšej aktualizácii o vývoji vojny na Ukrajine to uviedli analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny.

6.11.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské jednotky pokračujú v operáciách na východnom, teda ľavom, brehu rieky Dnipro v Chersonskej oblasti a dosiahli potvrdené úspechy. V najnovšej aktualizácii o vývoji vojny na Ukrajine to uviedli analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Geolokačné zábery zverejnené 4. novembra ukazujú, že ukrajinské sily mierne postúpili pri solárnej elektrárni pri Pidstepnom, ktorá sa nachádza 12 kilometrov východne od mesta Cherson a tri kilometre od rieky Dnipro. Ďalšie geolokačné zábery zo soboty potvrdzujú, že ukrajinské sily držia pozície v domoch v dedine Krynky asi 30 kilometrov východne od Chersonu a dva kilometre od rieky Dnipro.

Ruský vojenský blogger tvrdil, že pozičné bitky pokračujú v Krynkách a pozdĺž línie Piščanivka - Pojma, ktorá leží asi desať kilometrov východne od Chersonu a štyri kilometre od rieky Dnipro.

Zelenskyj oznámil zmenu vojenskej stratégie Ukrajincov a priznal pomalý pokrok, sú však stále motivovanejší než Rusi

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal, že Ukrajina zvažuje zmenu svojej vojenskej stratégie a ešte raz zopakoval, že vojna sa nedostala do patovej situácie. Vyhlásil to v rozhovore pre televíznu stanicu NBC News.

„Naša armáda prichádza s rôznymi plánmi, s rôznymi operáciami, aby napredovala rýchlejšie a nečakane zasiahla Ruskú federáciu... Oni (Rusi, pozn.) si mysleli, že nám dajú mat, ale to sa nestalo. Nemyslím si, že nastal pat,“ povedal Zelenskyj.

Ukrajinský líder v rozhovore priznal, že pokrok Ukrajiny vo vojne je pomalý a v dôsledku dlhotrvajúceho konfliktu je „únava“.

Trvá však na tom, že ukrajinskí vojaci sú „stále viac motivovaní než akíkoľvek Rusi, ktorí nás prišli na Ukrajinu zabiť“.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. marec 2024

horoskopy na dnes pondelok 4 marec 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. marec 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nepreceňujte svoje možnosti. Súčasné aspekty môžu vyvolať problémy v zdravotnom stave. Je možné, že budete musieť zmeniť doterajší spôsob života. Bude to na váš prospech.

Býk 21.4. - 21.5.

K novým úlohám pristupujte pokojne. Impulzívne konanie by mohlo všetko iba skomplikovať. Nemalo by vám robiť väčší problém zvládnuť aj zložitejšie práce. Zbytočne neodbiehajte od problému.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Urobte čo sa dá, aby ste dokázali, že problematiku ovládate. Zasaďte sa za to, čo sledujete a prevezmite na seba aj zodpovednosť. Alibizmus nie je namieste.

Rak 22.6. - 22.7.

Dávajte si pozor, aby ste nespôsobili rozvrat medzi osobami v okolí. Vaše protichodné pocity vás do takého konfliktu môžu zamotať. Vyjadrujte sa opatrnejšie.
Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. marec 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie