• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Ukrajinci spustili novú fázu protiofenzívy, cieľom je dostať sa na dostrel Krymu

Ukrajinci spustili novú fázu protiofenzívy, cieľom je dostať sa na dostrel Krymu

Posilnené ukrajinské skupiny sa pokúsia postúpiť na juh cez ruské mínové polia a iné opevnenia do mesta Tokmak, a ak budú úspešné, do Melitopoľa.

27.7.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vojenské velenie informovalo Spojené štáty o novej fáze protiofenzívy voči ruskej agresii. Ako informuje spravodajský portál Ukrajinská pravda, novinám New York Times to povedali nemenovaní americkí predstavitelia.

Krym na dostrel

Ukrajinci podľa novín povedali americkým predstaviteľom, že posilnené ukrajinské skupiny sa pokúsia postúpiť na juh cez ruské mínové polia a iné opevnenia do mesta Tokmak, a ak budú úspešné, do Melitopoľa.

Cieľom je preraziť takzvaný pozemný most medzi ukrajinskými okupovanými územiami a anektovaným polostrovom Krym, kde má Rusko v súčasnosti základňu Čiernomorskej flotily a dodáva odtiaľ zásoby pre sily na juhu Ukrajiny, alebo prinajmenšom postúpiť tak blízko ku Krymu, aby bol na dostrel ukrajinského delostrelectva.

Ak bude operácia úspešná, mohla by trvať týždeň až tri, povedali ukrajinskí predstavitelia Washingtonu.

Nejde to podľa plánov

Protiofenzíva sa však od jej začiatku v júni nevyvíja úplne podľa plánov a predstavitelia vo Washingtone sa v stredu vyjadrili, že zvýšenú aktivitu ukrajinských síl sledujú s veľkým záujmom. Hlavný úder protiofenzívy Ukrajiny je na juhovýchode krajiny, kde do boja prúdia tisíce posíl, mnohé z nich vycvičené a vybavené Západom a doteraz držané v zálohe, uviedli v stredu dvaja predstavitelia Pentagonu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie