• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Ukrajina dostala ďalších viac ako 160 generátorov darovaných austrálskou nadáciou Minderoo

Ukrajina dostala ďalších viac ako 160 generátorov darovaných austrálskou nadáciou Minderoo

Tieto generátory v hodnote 1,95 milióna eur sa pridali k tisícke ďalších, ktoré poslali Ukrajine z rezervy rescEU.

13.4.2023 (SITA.sk) - Na Ukrajinu dorazila dodávka núdzovej energetickej podpory koordinovaná prostredníctvom schémy EÚ pre súkromných darcov.

Poslali z rezervy rescEU

Ako referuje web Európskej komisie, dovedna 169 generátorov darovaných austrálskou nadáciou Minderoo prepravili na Ukrajinu cez energetický uzol rescEU v Poľsku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Približne tritisíc generátorov

Celkovo Únia koordinovala odovzdanie približne tritisíc generátorov na Ukrajinu, a to od členských štátov, súkromného sektora, tretích krajín a z vlastných rezerv rescEU.

„V krátkom čase sa táto rezerva rescEU v Poľsku stala núdzovým energetickým záchranným lanom pre Ukrajinu. Rád by som poďakoval Poľsku za to, že od prvých dní tejto vojny hralo takú kľúčovú úlohu pri získavaní pomoci Ukrajine, ale aj Minderoo Foundation za to, že ukázala, že podpora prichádza aj ďaleko spoza európskych hraníc,“ povedal eurokomisár pre krízové riadenie Janez Lenarčič.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie