• Dnes je: Štvrtok 28. septembra 2023 meniny má Václav

Uhríkova Republika má zaplatiť Sabakovi 15-tisíc eur za útoky počas COVID-19 a ospravedlniť sa, rozhodol súd

Uhríkova Republika má zaplatiť Sabakovi 15-tisíc eur za útoky počas COVID-19 a ospravedlniť sa, rozhodol súd

Ako informovalo hnutie Republika, rozsudok si plánuje naštudovať a následne podá odvolanie.

17.8.2023 (SITA.sk) - Hnutie Republika má zaplatiť 15-tisíc eur lekárovi Petrovi Sabakovi a ospravedlniť sa mu na hlavnom profile na sociálnej sieti. Následne po tom nemôžu 48 hodín zverejniť žiaden príspevok. Rozhodol o tom nitriansky okresný súd, rozhodnutie nie je právoplatné, hnutie sa ešte môže odvolať na nitriansky krajský súd.

Ako ďalej informoval portál Aktuality.sk, lekár Sabaka zažaloval Republiku za hanlivé útoky, ktoré členovia hnutia šírili počas pandémie ochorenia Covid-19. Predseda Republiky a europoslanec Milan Uhrík sa na vynášanie rozsudku nedostavil pre pracovné povinnosti.

Podľa nich sa súd odchýlil od existujúcej judikatúry a zodpovednosti politickej strany. Hnutie je taktiež toho názoru, že „politicky motivovanú žalobu" Sabakovi zafinancovali poslanci Jaroslav Naď (Demokrati), Martin Klus (kandidát Sme rodina v najbližších parlamentných voľbách) a bratislavský župan Juraj Droba (SaS).

„Čo iné je tento proces, ak nie snahou finančne zruinovať silné opozičné hnutie v čase vrcholiacej predvolebnej kampane?! A potom sa niektorí čudujú, že prečo súdom na Slovensku neverí už ani tretina ľudí," uviedla Republika.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 28. september 2023

horoskopy na dnes stvrtok 28 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Skôr ako sa niekomu zaviažete, dobre si všetko premyslite a pozisťujte, čo sa dá. Neskôr sa budete márne vyhovárať, že ste nemali dosť informácií. Opatrnosť je matkou múdrosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ťažko sa nájde vec, ktorá by vás mohla naplno uspokojiť. Čo môžete podniknúť, aby ste konečne zosúladili vlastné idey, to sú otázky, ktoré si kladiete a dnes môžete dostať na ne odpoveď.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Konajte rozvážne a premyslite si ďalšie kroky do budúcnosti. Nemyslite len na ťažkosti, mohli by ste prepadnúť pesimizmu. Vynechajte prácu s peniazmi!

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes zaznamenáte úspech skoro v každej oblasti vašej práce. Nesnažte sa však rozvíjať nové činnosti, nemuseli by ste ich zvládnuť. Dávajte pozor na cestách.



Všetky Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023




Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie