• Dnes je: Štvrtok 28. septembra 2023 meniny má Václav

Trumpovi hrozí obvinenie zo zaobchádzania s tajnými dokumentmi, v Mar-a-Lagu ich našli stovky

Trumpovi hrozí obvinenie zo zaobchádzania s tajnými dokumentmi, v Mar-a-Lagu ich našli stovky

Prokurátori majú vážne dôkazy spájajúce Trumpa s trestným činom, jeho právnici sa zatiaľ nevyjadrili.

8.6.2023 (SITA.sk) - Veľká federálna porota na Floride vyšetrujúca Donalda Trumpa v stredu vypočula najmenej jedného ďalšieho svedka. Stalo sa tak v čase náznakov, že ministerstvo spravodlivosti smeruje k možnému obvineniu bývalého prezidenta v súvislosti so zaobchádzaním s tajnými dokumentmi.

V uplynulom týždni sa podľa agentúry AP jeho právnici stretli s predstaviteľmi ministerstva spravodlivosti, aby namietali proti obvineniu. Trump zverejnil príspevky na sociálnych sieťach, v ktorých naznačil, že očakáva, že by ho mohli obviniť a jeho bývalý vysokopostavený poradca predstúpil pred veľkú porotu v Miami. Podľa právnych expertov to naznačuje, že prokurátori sa rozhodli pre Floridu a nie Washington ako vhodné miesto na vznesenie obvinenia.

Cieľový list ako predstupeň obvinenia

Okrem toho viaceré médiá v stredu večer informovali, že prokurátori nedávno odovzdali Trumpovmu právnickému tímu cieľový list, ktorý často, ale nie vždy, býva predstupňom obvinenia. Ministerstvo spravodlivosti pritom definuje cieľ ako osobu, o ktorej majú prokurátori vážne dôkazy spájajúce ju s trestným činom.

Trumpovi právnici neodpovedali na telefonáty so žiadosťou o komentár a agentúra Associated Press nedokázala nezávisle potvrdiť existenciu listu. Trumpov hovorca prijatie listu nepotvrdil ani nevyvrátil a hovorkyňa ministerstva spravodlivosti sa odmietla vyjadriť.

Skôr počas dňa pred veľkou porotou vypovedal Taylor Budowich, ktorý pôsobil ako Trumpov hovorca a teraz vedie protrumpovský politický akčný výbor.

Dokumenty v Mar-a-Lagu na Floride

Počas uplynulého roka v rámci vyšetrovania osobitného poradcu ministerstva spravodlivosti, ktoré sa týka držby stoviek tajných dokumentov v Mar-a-Lagu a možného marenia úsilia vlády získať ich naspäť, predstúpili pred veľkú porotu vo Washingtone rôzni svedkovia vrátane Trumpových právnikov, blízkych spolupracovníkov a predstaviteľov Trump Organization.

Existencia samostatnej veľkej poroty na Floride naznačuje, že prokurátori sa možno namiesto Washingtonu prikláňajú k vzneseniu obvinení z trestných činov na Floride, kam Trump dokumenty odniesol po svojom odchode z Bieleho domu a kde sa tiež údajne udiali viaceré obštrukcie.

Trump marí vyšetrovanie

Vyšetrovanie sa zameriava nielen na držbu tajných dokumentov, vrátane niektorých označených ako prísne tajné, ale aj na to, že ich Trump odmietol vrátiť, keď ho o to požiadali a tiež na možné marenie vyšetrovania.

FBI vlani požiadal o vydanie dokumentov, ktoré mal Trump v Mar-a-Lagu, a keď nadobudli podozrenie, že bývalý prezident a jeho zástupcovia nevrátili všetky materiály, prišli znovu s príkazom na prehliadku a našli ďalšiu stovku dokumentov s utajením.

Okrem Mar-a-Laga sa ďalšie vyšetrovanie vo Washingtone zameriava na snahy Trumpa a jeho spojencov zvrátiť výsledky prezidentských volieb v roku 2020.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 28. september 2023

horoskopy na dnes stvrtok 28 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Skôr ako sa niekomu zaviažete, dobre si všetko premyslite a pozisťujte, čo sa dá. Neskôr sa budete márne vyhovárať, že ste nemali dosť informácií. Opatrnosť je matkou múdrosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ťažko sa nájde vec, ktorá by vás mohla naplno uspokojiť. Čo môžete podniknúť, aby ste konečne zosúladili vlastné idey, to sú otázky, ktoré si kladiete a dnes môžete dostať na ne odpoveď.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Konajte rozvážne a premyslite si ďalšie kroky do budúcnosti. Nemyslite len na ťažkosti, mohli by ste prepadnúť pesimizmu. Vynechajte prácu s peniazmi!

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes zaznamenáte úspech skoro v každej oblasti vašej práce. Nesnažte sa však rozvíjať nové činnosti, nemuseli by ste ich zvládnuť. Dávajte pozor na cestách.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie