• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Trnavu čaká odstávka vody. Zasiahne veľkú časť mesta aj mnohé inštitúcie vrátane nemocnice

Trnavu čaká odstávka vody. Zasiahne veľkú časť mesta aj mnohé inštitúcie vrátane nemocnice

Dôvodom vopred avizovanej odstávky vody je rekonštrukcia podzemnej armatúrnej šachty na Suchovskej ulici a ďalšieho technického vybavenia.

30.9.2023 (SITA.sk) - Trnavu čaká v stredu 4. októbra odstávka vody, ktorá zasiahne veľkú časť mesta. Trnavská vodárenská spoločnosť informovala, že bez vody bude od 05:00 centrum mesta, sídliská Prednádražie, Linčianska, štvrte s rodinnými domami Špíglsál a Tulipán, Hospodárska ulica so stovkami bytov, ale aj ulice v ďalších častiach mesta.

Bez vody budú okrem bytových a rodinných domov aj nákupné centrá, železničná stanica, školy a ďalšie inštitúcie. Na možné problémy s dodávkami pitnej vody sa pripravuje aj Fakultná nemocnica v Trnave.

Zatvorené reštaurácie aj školy

„Po komunikácií so spoločnosťou TAVOS bude zabezpečená dodávka vody do nemocnice inou vetvou prívodu vody z verejného vodovodu. V prípade, že takéto riešenie nebude možné, budú na vodovodnú prípojku nemocnice napojené cisterny s vodou. V rámci každého poschodia nemocnice bude zabezpečená pitná aj úžitková voda,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca nemocnice Matej Martovič.

V tento deň budú v nemocnici odložené plánované operačné výkony, akútne operačné výkony však budú zabezpečené. Školy budú mať vo viacerých prípadoch riaditeľské voľno, zatvorené budú zrejme aj reštaurácie a ďalšie prevádzky služieb.

Možná je aj havarijná situácia

Odstávka vody má trvať do 05:00 vo štvrtok 5. októbra. TAVOS zabezpečí náhradnú dodávku vody cisternami, ktoré budú pristavené na viacerých miestach. Vodárenská spoločnosť pripúšťa, že môže nastať aj havarijná situácia, pri ktorej by bolo nutné uzavrieť vodu až na vodojeme v obci Zvončín. V takomto prípade by bez vody zostali aj obce Zvončín, Suchá nad Parnou a Košolná.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie