• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Trnava vybrala za parkovanie v meste viac ako 1,5 milióna eur, ide o rekordnú čiastku

Trnava vybrala za parkovanie v meste viac ako 1,5 milióna eur, ide o rekordnú čiastku

Trnava za ostatných desať rokov vybrala na poplatku za parkovanie 9,5 milióna eur.

11.4.2023 (SITA.sk) - Trnava vybrala v minulom roku za parkovanie v meste 1,6 milióna eur. Ide o rekordnú čiastku, v predchádzajúcich rokoch sa príjem z poplatku za parkovanie pohyboval na úrovni okolo 950-tisíc eur.

Zvýšenie sadzieb

V minulom roku sa v príjmoch naplno prejavilo zvýšenie sadzieb za parkovanie v centre mesta, platné od augusta 2021, ako aj postupné rozširovanie plateného parkovania so zvýhodnením rezidentov mimo centra. V tomto roku má Trnava v rozpočte naplánovaný príjem z poplatku za parkovanie vo výške 2 milióny eur.

Príjmy z parkovania boli podľa záverečného účtu mesta Trnavy za rok 2022 dosiahnuté hotovostnými a kartovými úhradami v parkovacích automatoch, zaslaním SMS správ, platbami prostredníctvom webovej aplikácie, ako aj nákupom parkovacích kariet.

Kontrola plateného parkovania

Mestská polícia v Trnave začala minulý rok na kontrolu plateného parkovania využívať vozidlo vybavené kamerami, ktoré v platených zónach za jazdy skenujú evidenčné čísla zaparkovaných áut. Toto vozidlo podľa náčelníka Mestskej polície v Trnave Ivana Ranušu výrazne zefektívnilo kontrolu plateného parkovania.

Výrazný prepad v príjmoch nastal len v roku 2020, keď platili prísne protipandemické opatrenia. V predpandemickom roku 2019 išlo do rozpočtu mesta z parkovania 993-tisíc eur, v roku 2021 takmer 964-tisíc eur.

Poplatky za parkovanie sú príjmom mesta, Trnava nevyužíva na ich výber žiadne ďalšie subjekty.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie