• Dnes je: Štvrtok 28. septembra 2023 meniny má Václav

Tri poslankyne žiadajú odsúdiť únosy detí z vojnových území na Ukrajine do Ruska, národnej rade predložia deklaráciu

Tri poslankyne žiadajú odsúdiť únosy detí z vojnových území na Ukrajine do Ruska, národnej rade predložia deklaráciu

V Rusku podľa poslankýň ukrajinským deťom menia dátumy narodenia, aby ich nebolo možné vypátrať.

15.3.2023 (SITA.sk) - Nezaradené poslankyne občiansko-demokratickej platformy - Monika Kozelová, Anna Mierna a Martina Brisudová predložia do Národnej rady SR deklaráciu na odsúdenie únosov detí z vojnových území Ukrajiny do Ruska. V tlačovej správe o tom informovala Petra Barineková z kancelárie poslankyne Kozelovej.

„Podľa údajov Národného informačného úradu Ukrajiny bolo deportovaných do Ruska 16 278 detí. To je počet, o ktorých vypátranie sa oficiálne zaujímajú ich blízki príbuzní. Podľa detského ombudsmana Ukrajiny sú ich stotisíce," uviedla Kozelová.

Deti zbavujú občianstva

Dodala, že údaje od otvorených zdrojov Ruskej federácie hovoria o 744-tisíc deportovaných občanoch Ukrajiny a podľa poslankyne z toho väčšinu tvoria deti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Po príchode na ruské územie sú deti do 14 rokov zbavované občianstva, dostávajú občianstvo ruské a následne sú umiestňované do rodín. Deti nad 14 rokov sú umiestňované do prevýchovných táborov," informovala Kozelová.

Zároveň uviedla, že deťom menia dátumy narodenia, aby ich nebolo možné vypátrať. „Priamo rozhodnutím Vladimíra Putina z roku 2022 dostávajú rodiny odmenu za ich osvojenie," dodala poslankyňa.

Podporujú dodanie MiGov

Poslankyňa Anna Mierna tvrdí, že poslanie stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu podporujú. „Priamo na Ukrajine sme sa stretli s tými, ktorých budú naše lietadlá ochraňovať. Počas našej návštevy sme zažili niekoľko raketových útokov a je úplne namieste, aby slovenské migy slúžili pri obrane Ukrajiny a jej obyvateľov," uviedla Mierna.

Poslankyňa Martina Brisudová informovala, že na Ukrajine navštívili i centrum, ktoré pomáha znásilňovaným a mučeným ukrajinským ženám.

„Bolo pre mňa cťou vidieť, že medzi vlajkami krajín, ktoré pomáhajú centrám pre ženské vojnové obete, visí aj tá slovenská. Z Fondu podpory Slovensko poslalo 110-tisíc eur na rozvoj takýchto centier," uzavrela Brisudová.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 28. september 2023

horoskopy na dnes stvrtok 28 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Skôr ako sa niekomu zaviažete, dobre si všetko premyslite a pozisťujte, čo sa dá. Neskôr sa budete márne vyhovárať, že ste nemali dosť informácií. Opatrnosť je matkou múdrosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ťažko sa nájde vec, ktorá by vás mohla naplno uspokojiť. Čo môžete podniknúť, aby ste konečne zosúladili vlastné idey, to sú otázky, ktoré si kladiete a dnes môžete dostať na ne odpoveď.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Konajte rozvážne a premyslite si ďalšie kroky do budúcnosti. Nemyslite len na ťažkosti, mohli by ste prepadnúť pesimizmu. Vynechajte prácu s peniazmi!

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes zaznamenáte úspech skoro v každej oblasti vašej práce. Nesnažte sa však rozvíjať nové činnosti, nemuseli by ste ich zvládnuť. Dávajte pozor na cestách.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie