• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Tri luxusné BMW a státisícové cesty do Singapuru, peniaze na úrade pre územné plánovanie sa podľa OĽaNO točia veľmi rýchlo

Tri luxusné BMW a státisícové cesty do Singapuru, peniaze na úrade pre územné plánovanie sa podľa OĽaNO točia veľmi rýchlo

Pondelkový prieskum na novom centrálnom stavebnom úrade iniciovalo hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).

23.5.2023 (SITA.sk) - Štátne orgány by mali urobiť na Úrade pre územné plánovanie a výstavbu SR (ÚÚPV) veľmi rýchlo kontrolu hospodárenia s verejnými financiami. Predseda parlamentného výboru pre hospodárske záležitosti Peter Kremský (OĽaNO) o tom informoval na základe poslaneckého prieskumu na uvedenom úrade.

Ľahkovážne narábanie s peniazmi

Zároveň vyzval predsedu úradu Martina Hypkého, bývalého štátneho tajomníka donedávna podpredsedu vlády Štefana Holého (Sme rodina), aby sa veľmi zamyslel nad tým, či neuvoľní svoju funkciu niekomu, kto bude menej ľahkovážne narábať s peniazmi daňových poplatníkov. Pondelkový prieskum na novom centrálnom stavebnom úrade iniciovalo hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).

Podľa predsedu hospodárskeho výboru sa do veľkej miery potvrdili medializované informácie o tom, že na ÚÚPV sa peniaze točia veľmi rýchlo.

Knihy za 60-tisíc eur

Napríklad nakúpili tri luxusné vozidlá BMW celkovo za takmer 250-tisíc eur. Len za minulý rok sa na služobné cesty do zahraničia minulo 23-tisíc eur, z toho jedna do Bahrajnu, ďalšia do Singapuru, už tento rok do Ománu,“ upozornil na sociálnej sieti Kremský. Na tento rok podľa neho úrad plánuje na zahraničné pracovné cesty ďalších vyše dvestotisíc eur.

Nakúpili knihy za 60-tisíc eur, ktoré ešte nie sú napísané a budú slúžiť len na to, aby kvázi overili, že prácu tento úrad robí dobre. Platia to istému priateľovi pána predsedu do Singapuru,“ dodal šéf hospodárskeho výboru.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie