• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Tréner Šilhavý priviedol Čechov na Euro 2024, po postupe však abdikoval

Tréner Šilhavý priviedol Čechov na Euro 2024, po postupe však abdikoval

Jaroslav Šilhavý odkoučoval 58 duelov českej reprezentácie s bilanciou 28 víťazstiev, 10 remíz a 20 prehier.

21.11.2023 (SITA.sk) - Českú futbalovú reprezentáciu viedol päť rokov, na ME v roku 2021 ju dotiahol až do štvrťfinále, no po spečatení postupu na Euro 2024 oznámil svoju rezignáciu.

Tréner Jaroslav Šilhavý nepovedie Čechov na turnaji v Nemecku. Po pondelkovom triumfe 3:0 nad výberom Moldavska v priamom prenose oznámil, že pri kormidle národného tímu končí.

"Aj keď teraz máme radosť, s kolegami z realizačného tímu sme sa už pred zápasom rozhodli, že ďalej pokračovať nebudeme," povedal do mikrofónu Českej televízie a pokračoval: "Tlak na nás bol chvíľami enormný, niekedy som to ani nechápal. Aj to je vec, ktorá rozhodla."

Lavička či Hašek

Od abdikácie kouča Šilhavého síce uplynul iba krátky čas, no už v utorok by futbaloví činovníci v krajine mali riešiť vzniknutú situáciu. Podľa webu iDnes.cz sa v Česku skloňujú najmä mená Vítězslava Lavičku či Ivana Hašeka.

"Chcem vysloviť spokojnosť, že sa nám podarilo naplniť cieľ prebojovať sa na majstrovstvá Európy do Nemecka. Je potrebné poďakovať sa trénerovi Jaroslavovi Šilhavému, že mužstvo na šampionát doviedol, aj za prácu, ktorú odvádzal pre futbalovú asociáciu," poznamenal šéf FAČR Petr Fousek.

Vplyv na rozhodnutie trénerského tímu mala isto aj víkendová aféra trojice reprezentantov - Vladimír Coufal, Jakub Brabec a Jan Kuchta noc zo soboty na nedeľu preflámovali v olomouckom nočnom klube Belmondo. Ako pripomína iDnes.cz, rôznych káuz z či "kauzičiek" v ostatných dňoch či týždňoch pribúdalo.

Pôsobil neisto, zlomene, odovzdane

"Hlavne trénera, ktorý bol v popredí, hustnúca atmosféra viditeľne dobehla. Svoja ťahy na ihrisku aj mimo neho často nebol schopný zreteľne vysvetľovať, do svojich vyjadrení nielen na tlačových konferenciách sa zamotával lebo odpovedal vyhýbavo, čo ho u verejnosti zrážalo. Pôsobil neisto, zlomene, odovzdane," uviedol iDnes.cz.

Po októbrovej prehre v Albánsku 0:3 a triumfom nad výberom Faerských ostrovov (1:0) bol zmierený s tým, že končí. Asociácia ho vtedy podržala, pretože na zmenu počas kvalifikácie nebol dostatok času.

"Sobota ma poriadne ranila, to priznávam. Toto rozhodnutie už vo zrelo dlhšiu dobu. Určitý vplyv to asi malo, ale nebolo to zásadné," poznamenal Šilhavý po abdikácii na margo víkendovej aféry.

V pondelok druhýkrát priviedol výber ČR na ME.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 2. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 2 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Na dnešok si veľa neplánujte. Mohli by ste prepadnúť panike. Radšej spravte menej a poriadne. Aj keď nie je váš správny deň, k priateľom sa správajte milo.

Býk 21.4. - 21.5.

Pocit šťastia a pohody pramení z hĺbky vašej duše. Môže to byť spojené s lepším pracovným zaradením alebo zmenou náplne práce, ktorá vás uspokojuje.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri pozornom sledovaní situácie zisťujete, že sa nezaobídete bez toho, aby ste vykonali isté zmeny. Skôr, ako čosi podniknete, nechajte si urobiť rozpočet, aby ste nepreplácali.

Rak 22.6. - 22.7.

Opätovne sa vynorí otázka, prečo robíte to, čo robíte. Pravdepodobne nebudete môcť dať na to jasnú odpoveď. Nakoniec, máte dostatok sily na to, aby si svoje obhájili.Všetky Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie