• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Trápia vás studené končatiny? Pomôžu vám aj tieto domáce „opravné“ prostriedky

Trápia vás studené končatiny? Pomôžu vám aj tieto domáce „opravné“ prostriedky

Zázvor je úžasná rastlina, ktorá sa dá využiť na mnoho chorôb a ľahko zlepšuje krvný obeh.

Zlý krvný obeh je nepríjemný problém ovplyvňujúci takmer každého. Najčastejšie sa vyskytuje v končatinách a má vplyv na prietok krvi po celom tele.

Oslabené krvné cievy a sedavý spôsob života, sú hlavné príčiny tohto stavu, ktorý nevyžaduje okamžitú lekársku starostlivosť, ale je známkou toho, že sa niečo musí zmeniť vo vašom životnom štýle.

Viac cvičenia a nejaké domáce „opravné prostriedky“, ktoré nájdete vo vašej kuchyni, ktorá problém ľahko vyrieši.

VODA

Dospelý človek by mal vypiť 1,5-2 l vody denne. Dostatok pitnej vody hydratuje bunky a pokožku a podporuje trávenie. Tiež pomáha telu odplaviť odpadové produkty jednoduchšie.

KAJENSKÉ KORENIE

Kajenské korenie obsahuje kapsaicín, čo je látka, ktorá stimuluje riadny prietok krvi v tele a vnútorných orgánoch. To posilňuje rovnako cievy aj kapiláry. Kajenské korenie zníži príznaky zlého krvného obehu, bolesti hlavy, studených nôh a pocit brnenia v nohách.

GINKO BILOBA

Tento prírodný produkt možno nájsť v lekárňach vo forme kapsúl. Je to skvelý spôsob, ako podporiť prietok krvi kapilár v mozgu.

PAGAŠTAN KONSKÝ

Extrakt z pagaštanu je známy pre jeho mnoho zdravotných výhod. Zlepšuje krvný obeh a obsahuje aescín, súčasť, ktorá znižuje zápal a posilňuje kapiláry.

ZÁZVOR

Zázvor je úžasná rastlina, ktorá sa dá využiť na mnoho chorôb a ľahko zlepšuje krvný obeh. Obsiahnuté látky zabezpečujú oteplenie tela, ktoré vedie k lepšej cirkulácii. Pravidelná konzumácia zázvoru zabraňuje vzniku krvných zrazenín a znižuje riziko srdcových chorôb vrátane aterosklerózy.

CESNAK

Cesnak je silný liek, ktorý sa pravidelne používa v mnohých domácich receptoch na ochorenia. Stimuluje krvný obeh, znižuje krvný tlak a zabraňuje zrážaniu krvných doštičiek. Je veľmi efektívny pri čistení zubného povlaku, znižuje riziko aterosklerózy a rôznych srdcových chorôb. Cesnak má úžasné účinky na kardiovaskulárne zdravie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie