• Dnes je: Sobota 24. februára 2024 meniny má Metej

Tomáš predstavil sociálne opatrenia v programovom vyhlásení vlády, Viskupiča niektoré zámery vlády vydesili

Tomáš predstavil sociálne opatrenia v programovom vyhlásení vlády, Viskupiča niektoré zámery vlády vydesili

Podpredseda parlamentného výboru pre financie a rozpočet Marián Viskupič (SaS) v relácii uviedol, že ho vydesil zámer zvyšovať dane.

Súčasťou programového vyhlásenia vlády Roberta Fica (Smer-SD) bude okrem trinásteho dôchodku v priemernej sume penzie aj razantnejšie zvyšovanie minimálnej mzdy.

Hrubá minimálna mzda

V diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy to uviedol minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš (Hlas-SD). Vláda Roberta Fica sa podľa neho plánuje zaviazať k tomu, aby hrubá minimálna mzda na Slovensku predstavovala 60 percent z priemernej mzdy.

V súčasnosti musia byť najnižšie hrubé zárobky aspoň 57 percent z priemernej mzdy za minulý rok. Programové vyhlásenie vlády by malo obsahovať aj zavedenie zľavových kariet.

Podľa ministra práce by tieto karty slúžili na uplatnenie zliav na tovary a služby pri starostlivosti o deti. Vláda Roberta Fica chce tiež upraviť životné minimum a vyčleniť príspevok na bývanie zo systému pomoci v hmotnej núdzi.

Zvýšenie konkurencie v bankovom sektore

Podpredseda parlamentného výboru pre financie a rozpočet Marián Viskupič (SaS) v relácii uviedol, že ho vydesil zámer zvyšovať dane.


„Toto je veľmi zlá správa pre všetkých občanov,“ povedal. Ide o zámer zvýšiť dane z nehnuteľností a zaviesť bankový odvod. Zavedenie bankového odvodu sa podľa neho premietne do toho, že ľudia aj samotný štát budú platiť viac. Približne 60 percent slovenského dlhu totiž podľa neho držia banky.

Poukazuje na to, že ziskovosť bánk na Slovensku je nižšia ako v Českej republike a celej Európe. Zisk na jednu banku pôsobiacu na Slovensku podľa neho dosahuje asi 40 miliónov eur, čo nepovažuje za neprimeraný zisk. „Potrebujeme urobiť všetko pre zvýšenie konkurencie v bankovom sektore,“ povedal poslanec za SaS.

Sľúbený trinásty dôchodok

Strana Hlas-SD podľa Viskupiča oklamala a zaviedla voličov, keď pred voľbami tvrdila, že už pred tohtoročnými Vianocami dostanú penzisti trinásty dôchodok v sume priemernej penzie.

Nakoniec sa to pritom podľa neho stane až o rok. Minister práce a sociálnych vecí Erik Tomáš pripustil, že časť seniorov dostane po zmenách v rodičovskom a trinástom dôchodku menej. Ako príklad uviedol viacdetných dôchodcov.


Súčasné nastavenie rodičovského dôchodku, pri ktorom pracujúce deti môžu dať sociálne odvody vo výške 1,5 percenta zo svojej hrubej mzdy svojim rodičom na penzii, podľa Tomáša diskriminuje bezdetných penzistov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 24. február 2024

horoskopy na dnes sobotu 24 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Býk 21.4. - 21.5.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri vašom spôsobe myslenia môžete ľahko naraziť na nepochopenie. Nechajte sa riadiť svojím šiestym zmyslom, ktorý vás dokáže lepšie usmerniť ako nejaká rozumová špekulácia.

Rak 22.6. - 22.7.

Neistota vás bude naďalej dráždiť. Mali by ste sa odreagovať, najlepšie v práci spojenej s fyzickou námahou. Zvýši to váš pokoj a zostanú po vás aj hmatateľné výsledky.
Všetky Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie