• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Tisícky Ukrajincov sa vďaka úplatkom vyhli vojenskej službe a odišli do zahraničia, tvrdí Zelenskyj

Tisícky Ukrajincov sa vďaka úplatkom vyhli vojenskej službe a odišli do zahraničia, tvrdí Zelenskyj

Ukrajinský prezident sľúbil, že úplatkárov postavia pred súd.

31.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal, že s pomocou úplatkov a pochybných rozhodnutí úradov odišli do zahraničia tisíce ľudí. Ako referuje web Ukrajinská pravda, Zelenskyj sľúbil, že úplatkárov postavia pred súd.

„Momentálne trvá kontrola vojenských lekárskych komisií v celej krajine. Čoskoro ju strážcovia zákona dokončia. A už teraz je niekoľko záverov. Je potrebné preveriť značné množstvo rozhodnutí komisií o invalidite a nespôsobilosti na vojenskú službu, ktoré boli prijaté po 24. februári 2022,“ vyhlásil Zelenskyj.

V niektorých oblastiach sa podľa neho až desaťnásobne zvýšil počet vyradení z vojenskej evidencie. Zelenskyj tvrdí, že mnohé rozhodnutia nesú znaky korupcie, pričom podotkol, že v každej oblasti postupovali úradníci inak. „Úplatky boli od troch do 15-tisíc dolárov,“ podotkol Zelenskyj.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie