• Dnes je: Utorok 07. februára 2023 meniny má Vanda

Tatar si za svoje výkony zaslúži novú zmluvu od Devils, nebude však lukratívna ako doteraz

Tatar si za svoje výkony zaslúži novú zmluvu od Devils, nebude však lukratívna ako doteraz

Tomáš Tatar začal sezónu v tretej formácii tímu New Jersey Devils, no postupne sa prepracoval do elitného útoku s kapitánom.

30.11.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenský hokejový reprezentant Tomáš Tatar začal sezónu 2022/2023 v tretej formácii tímu New Jersey Devils zo zámorskej NHL, no postupne sa prepracoval do elitného útoku s kapitánom Nicom Hischierom.

Darí sa mu dobre

V prvých 23 zápasoch nazbieral 15 bodov a podľa experta Nicka Villana z portálu Pucks and Pitchforks je na najlepšej ceste zabezpečiť si pokračovanie v mužstve "diablov".

"Jeho štatistiky nepatria k najlepším v súťaži. Keď však vezmeme do úvahy, že v prvých piatich zápasoch nebodoval, ukazuje to, ako dobre sa mu teraz darí. Hischier sa stal jedným z najlepších hráčov v lige s Tatarom po jeho boku. Tatar podáva konštantne dobré výkony," napísal odborník o vicemajstrovi sveta z roku 2012, ktorý má na konte zatiaľ šesť gólov a deväť asistencií. Po pomalšom začiatku ročníka si vytvoril nový osobný rekord v profilige, keď bodoval v siedmich dueloch za sebou.

Čo prinesie nová sezóna?

Tatarovi po aktuálnej sezóne vyprší platný kontrakt, ktorý mu vynáša ročne 4,5 milióna USD. Podľa Villana už nemôže očakávať podobný plat v novej zmluve.

"Nedostane lukratívny kontrakt. Na to nie je dostatočne a pravidelne produktívny. Avšak, niečo si zaslúži. Je to pre Devils náročná voľba. Nechcú dať dlhú zmluvu veteránovi s jeho štatistikami, aj keď teraz hrá veľmi dobre. Nikto by nenamietal proti zmluve na dva roky. Problém je, že Tatar zrejme nebude chcieť zostať. Ak mu niekto ponúkne kontrakt na štyri či šesť rokov, Devils ho nechajú ísť," myslí si expert.

Ak by Tomáš Tatar pokračoval v nastolenom tempe, bez problémov by prekonal 30 bodov (15+15) z predošlého ročníka a zastavil by sa na 21 góloch a 53 bodoch. Produktívnejší bol v NHL zatiaľ iba trikrát - raz ako hráč Detroitu Red Wings a dvakrát v drese Montrealu Canadiens. Jeho sezónne maximá sú 29 gólov a 61 bodov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskop na dnes Utorok 7. február 2023

horoskop na dnes utorok 7 februar 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 7. február 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dobre si zvážte prednosti a nevýhody plánu, ktorý sa chystáte zverejniť. Vyvoláte nervozitu a možno aj hádky. Nebolo by príjemnejšie stráviť pekné chvíle na prechádzke?

Býk 21.4. - 21.5.

Vďaka optimistickému prístupu prežijete dnešok bez problémov. Nesplníte síce to, čo ste si predsavzali, ale máte dobrý dôvod na spokojnosť. Aj zajtra bude deň.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niekto, na kom vám veľmi záleží, vás dnes prekvapí láskou a vrúcnosťou. Prijmite city s radosťou, otáľanie môže vyvolať nedorozumenie.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty vám prinesú šťastie v súkromnom živote. Nejaká nová šanca vás vyľaká, ale predsa pozbierate odvahu a sebavedomie. Už večer urobíte prvé kroky.


Všetky Horoskopy pre Utorok 7. február 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie