• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Taliani už majú náhradu za kouča Manciniho, národný futbalový tím povedie Luciano Spalletti

Taliani už majú náhradu za kouča Manciniho, národný futbalový tím povedie Luciano Spalletti

Spalletti v uplynulých dvoch rokoch viedol taliansky tím SSC Neapol, s ktorým v minulej sezóne získal titul v Serie A.

18.8.2023 (SITA.sk) - Novým trénerom talianskej futbalovej reprezentácie sa stane Luciano Spalletti.

Ako referuje web talianskeho športového denníka Gazzetta dello Sport, Talianska futbalová federácia (FIGC) by v sobotu mala vymenovať 64-ročného kouča do funkcie.

Vzal si rok voľna

Spalletti v nej vystrieda Roberta Manciniho, ktorý minulý víkend po piatich rokoch rezignoval na post trénera „azúrovej squadry“.

Spalletti v uplynulých dvoch rokoch viedol taliansky tím SSC Neapol, s ktorým v minulej sezóne získal titul v Serie A.

Práve s vedením „partenopei“ si údajne musel vydiskutovať niektoré záležitosti predtým, ako sa rozhodol akceptoval ponuku FIGC.

Spalletti sa totiž po úspešnej neapolskej misii rozhodol pre rok voľna, aj keď mal s vedením klubu zmluvu ešte na ďalšiu sezónu. Podľa denníka Gazzetta dello Sport by mal Neapol dostať odškodné 2,5 milióna eur.

Času nebolo veľa

FIGC nemala mnoho času na zháňanie nového reprezentačného lodivoda, keďže talianska reprezentácia už o tri týždne absolvuje zápasy v kvalifikácii o postup na ME 2024 proti výberom Severného Macedónska a Ukrajiny.

Mancini zastával post kouča talianskej reprezentácie od roku 2018. Na predvlaňajších majstrovstvách Európy priviedol Talianov k titulu kontinentálnych šampiónov, no vzápätí s mužstvom nepostúpil na minuloročné majstrovstvá sveta v Katare.

Podľa medializovaných správ dostal Mancini ponuku prevziať národný výber Saudskej Arábie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie