• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Takto sa pomocou citróna môžete zbaviť bolesti kolena

Takto sa pomocou citróna môžete zbaviť bolesti kolena

Ďalšou možnosťou, ktorá je tiež prínosom, je pitie šťavy z jedného citróna zriedenej v pohári teplej vody po prebudení v dopoludňajších hodinách na lačný žalúdok.

Bolesť kolena je veľmi bežný zdravotný problém, ku ktorému dochádza v dôsledku stáleho opotrebenia kolenného kĺbu.

Všeobecne možno povedať, že sa vyskytuje väčšinou u starších ľudí, ale tiež sa môže objaviť aj u mladších ľudí, či dokonca u detí. Štatistiky ukazujú, že ženy sú náchylnejšie k bolesti kolena v porovnaní s mužmi.

Presné umiestnenie bolesti kolena sa mení. Bolesť môže pochádzať z akejkoľvek z kostných štruktúr, ktoré ohrozujú kolenný kĺb (stehenná, holenná, či lýtková kosť), jabĺčko alebo väzy a chrupavky (meniskus). Tiež závažnosť bolesti sa môže líšiť od menšej bolesti až po veľmi závažnú.

Tu je návod na používanie citróna na zbavenie bolesti kolena:

– 1 až 2 citróny

– sezamový olej

Inštrukcie:

Prvým krokom je pokrájať citróny na malé kúsky. Potom ich vložte do bavlnenej látky a ponorte do teplého sezamového oleja. Takto to umiestnite na postihnuté miesto kolenného kĺbu po dobu 5 až 10 minút. Opakujte tento postup dvakrát denne, kým nemáte pocit, že bolesť je úplne preč.

Poznámka

Ďalšou možnosťou, ktorá je tiež prínosom, je pitie šťavy z jedného citróna zriedenej v pohári teplej vody po prebudení v dopoludňajších hodinách na lačný žalúdok.


Citrón má vysoký obsah vitamínov a minerálnych látok, ako je vitamín C, A, B1, B6, horčík, bioflavonoidy, kyselina listová, pektín, fosfor, vápnik a draslík. Vápnik a vitamín C, ktoré sú obsiahnuté v citrónoch, majú schopnosť zabrániť chorobám kostí a zlepšujú ich zdravie. Citrón je veľmi prospešný, pokiaľ ide o kĺby a nervy, vďaka svojej schopnosti uvoľniť cievy.


A sezamový olej je zase pozoruhodné prírodné protizápalové činidlo. Je schopný preniknúť cez tkanivá do špiku kosti a tak vstupuje do krvného riečišťa cez kapiláry.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie