• Dnes je: Utorok 22. júna 2021 meniny má Paulína

Takmer sto firiem si zatiaľ dalo od štátu preplatiť náklady na testovanie

Takmer sto firiem si zatiaľ dalo od štátu preplatiť náklady na testovanie

O finančnú náhradu majú spoločnosti žiadať Ministerstvo vnútra SR prostredníctvom príslušného okresného úradu.

16.2.2021 (Webnoviny.sk) - Štát zatiaľ o preplatenie nákladov na testovanie požiadala takmer stovka firiem. Ako pre agentúru SITA uviedlo Ministerstvo vnútra SR, aktuálne eviduje platby pre 98 spoločností v celkovej hodnote 222 tis. eur, z čoho je už vyplatených 62 tis. eur a zadaných na úhradu 160 tis. eur.

Testovanie upravuje manuál

Úhrady by pritom mali prebehnúť najbližšie dni. „Zo sumy 222 tis. eur tvoria takmer 30 % štyria zamestnávatelia z oblasti automobilového priemyslu a rafinérie," doplnil rezort.

Systém testovania v podnikoch upravuje manuál, ktorý schválila vláda. Ten stanovuje, že náklady spojené s testovaním bude kompenzovať štát sumou 3,5 eura na každú otestovanú osobu.

Súčasťou žiadosti musí byť výkaz

O finančnú náhradu majú pritom spoločnosti žiadať Ministerstvo vnútra SR prostredníctvom príslušného okresného úradu, súčasťou žiadosti musí byť výkaz o dátume a počte otestovaných.

Rezort vnútra prostredníctvom príslušného okresného úradu uhradí finančnú náhradu na základe doručenej žiadosti bezodkladne.


Kedy sa Slovensko zotaví z pandémie? Podľa futurológa Klinca jeden zo scenárov je, že nikdy


Kto by sa proti COVID-19 nemal očkovať? Lekárka vysvetlila, čo môže vakcína Comirnaty spôsobiť


V boji s Covid-19 na Slovensku už nefunguje nič. Ani lockdown, ani testovanie, ani očkovanie, ani zdravý rozumCOVID oddelenie ako z hororového filmu: Katastrofa menom Slovensko


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie