• Dnes je: Štvrtok 05. augusta 2021 meniny má Hortenzia

V boji s Covid-19 na Slovensku už nefunguje nič. Ani lockdown, ani testovanie, ani očkovanie, ani zdravý rozum

V boji s Covid-19 na Slovensku už nefunguje nič. Ani lockdown, ani testovanie, ani očkovanie, ani zdravý rozum

Vláda a zdravotníci nemajú absolútne žiadny rešpekt.

Primár z považskobystrickej nemocnice Milan Kulkovský dlhodobo komentuje vývoj pandémie na Slovensku. Na sociálnej sieti sa podelil o svoje dojmy, ktoré absolvuje na covid oddelení.

Kým teraz sme jedna z najhorších krajín, na jar 2020, kedy pandémia začala, sme boli príkladom pre celý svet.

"Stačilo niekoľko mesiacov a dostali sme sa na druhý koniec rebríčka. A my sa tým dokonca ústami predsedu vlády žalujúceho na svojho partnera v zahraničí aj pochválime," napísal Kulkovský na sociálnej sieti.


Slovensko pritom na rozdiel od niektorých iných krajín pomerne prísne posudzuje, či covid bol naozaj bezprostrednou príčinou úmrtia, čo sa uvádza aj v denných štatistikách.

V počte úmrtí za posledných 7 dní v prepočte na počet obyvateľov sme najhorší na svete. Počet pacientov vyžadujúcich hospitalizáciu rekordne rastie. Kvôli uvoľňovaniu lôžok sú lekári nútení prepúšťať pacientov predčasne. Selekcia pacientov na ventiláciu funguje už dlho.


Keby sme nepoužívali nosnú high flow ventiláciu (HFloNV), obetí by bolo oveľa viac, keďže už dávno by boli kapacity umelých pľúcnych ventilácii (UPV) naplnené. Vážne nám hrozí, že nemocnice skolabujú, atakujeme počet 4000 hospitalizovaných s Covid-19.


Je toto naozaj čas na urgentné riešenie interrupcií? Pochopte predsa, že s nimi ani liberáli nesúhlasia, všetci by boli najradšej, keby neboli potrebné. Nežijeme ale pri jednej jabloni s figovým listom na zadku. Svet nie je ideálny, ani už nikdy nebude.

Je mi jedno aké sprísnené pravidlá si schválite, keď to ľudí ukojí, kľudne si vyberte Poľskú cestu, hoci s ňou nesúhlasím, máte mandát od voličov, my, ktorí sme vás nevolili musíme rešpektovať výsledky demokratických volieb, no robte to až potom, keď porazíte pandémiu. Nie teraz, keď nám stovky čoraz mladších pacientov zomierajú. A my sme bezmocní.


Pri sčítaní obyvateľstva sa prihlásim k viere. Lebo verím. Nemusí mi to nikto prikazovať. Mnohí tak ale neurobia, pretože im agresívne zasahovanie viery do vedenia štátu a viacerých ministerstiev prekáža. Buďme menej agresívni a viac tolerantní v presadzovaní svojich záujmov...

Zdravotníci meľú z posledného

Zdravotníci meľú z posledného. Liečime pacientov, staráme sa o nich, šírime osvetu, s Covid-19 bojujeme aj mimo nemocníc, obmedzujeme seba a svoje rodiny a potom si vypočujeme od princa Krasoňa, že by sme mali pacientov konečne začať liečiť?

Uráža ma to a vyslovene s prepáčením serie. Politici by si mali uvedomiť zodpovednosť za svojich voličov, ktorí im často slepo dôverujú a aspoň sa pokúsiť nám zdravotníkom pomôcť, nie hádzať polená pod nohy. Úprimne, už ma to prestáva baviť. Čím viac sa snažíme, tým horšiu odozvu máme. Opozícii sa iskrí v očiach pri pomyslení na predčasné voľby, ktorým zasvätili svoj život a koalícia pôsobí čoraz viac rezignovane. Toto neskončí dobre, zobuďte sa konečne!

Vláda a zdravotníci nemajú absolútne žiadny rešpekt.

Sociálne siete sú plné fotografii z osláv a stretnutí bez použitia rúšok. Ľudia sa neboja porušovať nariadenia a dokonca sa s tým aj verejne pochvália. Uvedomujú si, že im nič nehrozí.


Mám chuť povedať, fajn, na všetko sa vykašlime aj my, zdravotníci. Tiež si užívajme pseudoslobodu, nerešpektujme pravidlá. Veď ide “len” o život. My si to ale nemôžeme dovoliť povedať, ani to nechceme. Boli sme, aj vždy budeme pri pacientoch...

Zdroj: Milan Kulkovsky Facebook


COVID oddelenie ako z hororového filmu: Katastrofa menom SlovenskoKedy sa Slovensko zotaví z pandémie? Podľa futurológa Klinca jeden zo scenárov je, že nikdy


Kto by sa proti COVID-19 nemal očkovať? Lekárka vysvetlila, čo môže vakcína Comirnaty spôsobiťPočasie