• Dnes je: Nedeľa 25. júla 2021 meniny má Jakub

Takmer 1,5-tisíc ľudí príde o prácu, ide o avizované hromadné prepúšťanie

Takmer 1,5-tisíc ľudí príde o prácu, ide o avizované hromadné prepúšťanie

Nahlásili hromadné prepúšťanie 1 486 zamestnancov.

18.1.2021 (Webnoviny.sk) - Hromadné prepúšťanie 1 486 zamestnancov z oblasti služieb s označením zamerania „činnosti poskytovateľov univerzálnej poštovej služby“ eviduje v Banskobystrickom kraji Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR).

„Hromadné prepúšťanie bolo nahlásené na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny Banská Bystrica 12. januára,“ uviedla pre agentúru SITA Marianna Šebová z kancelárie generálneho riaditeľa a generálneho tajomníka služobného úradu ÚPSVaR.

Názov spoločnosti, ktorá nahlásila hromadné prepúšťanie, Šebová nekonkretizovala, odvolávajúc sa na zákon o službách zamestnanosti. Podľa neho môžu názvy spoločností zverejňovať len ak majú ich súhlas, pričom v tomto prípade ho nemajú.

V ten istý deň v minulom týždni však informovala o hromadnom prepúšťaní Slovenská pošta, a. s., ktorá má sídlo v Banskej Bystrici. Spoločnosť avizovala rušenie 756 nadbytočných miest v tomto roku, pričom reorganizácia organizačnej štruktúry sa má dotknúť približne 1 500 zamestnancov.

Informáciu, že sa nahlásené hromadné prepúšťanie týka Slovenskej pošty, potvrdila pre agentúru SITA hovorkyňa spoločnosti Iveta Dorčáková. „Slovenská pošta plánuje začať tento proces 1. marca a ukončiť ho do 31. mája 2021,“ konkretizovala hovorkyňa s tým, že dotknutým zamestnancom bude firma ponúkať inú vhodnú prácu. Slovenská pošta v súčasnosti zamestnáva 12 894 zamestnancov s výkonom práce vo všetkých častiach Slovenska.

Slovenská pošta avizuje hromadné prepúšťanie, o prácu prídu stovky ľudí

Nadnárodné spoločnosti na Slovensku idú prepúšťať. O prácu prídu stovky ľudí.

Ako si nájsť novú či lepšiu prácu? S týmto uspejete na trhu aj v čase pandémie

Viete, ako si nájsť prácu, ktorá vás bude baviť? Tu sú naše rady, ako na to

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie