• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Svetový fond na ochranu prírody sa v Rusku stal nežiaducou organizáciou predstavujúcou hrozbu v ekonomickej sfére

Svetový fond na ochranu prírody sa v Rusku stal nežiaducou organizáciou predstavujúcou hrozbu v ekonomickej sfére

V máji bola nútená zatvoriť svoju ruskú divíziu medzinárodná environmentálna organizácia Greenpeace po tom, čo ju vyhlásili za nežiaducu organizáciu.

21.6.2023 (SITA.sk) - Ruské úrady v stredu vyhlásili Svetový fond na ochranu prírody (WWF) za nežiaducu organizáciu. Tým mu v podstate zakázali pôsobiť v krajine.

Medzinárodná mimovládna organizácia, ktorá presadzuje ochranu voľne žijúcich živočíchov a pracuje na znižovaní vplyvu človeka na životné prostredie, podľa ruskej generálnej prokuratúry podporuje aktivity, ktoré sú „zásterkou pre realizáciu projektov, ktoré predstavujú bezpečnostné hrozby v ekonomickej sfére“.

„Pod zámienkou ochrany životného prostredia WWF vykonáva aktivity zamerané na zabránenie implementácii politického smerovania krajiny k priemyselnému rozvoju Arktídy, prírodných zdrojov na arktických územiach,“ uviedla prokuratúra podľa ruských médií.

V máji bola nútená zatvoriť svoju ruskú divíziu medzinárodná environmentálna organizácia Greenpeace po tom, čo ju vyhlásili za nežiaducu organizáciu.

V posledných rokoch sa Rusko zameriava na ľudí a organizácie kritické voči Kremľu, pričom mnohých označilo za „zahraničných agentov“, niektorých označilo za „nežiaducich“ a ďalších stíha za „diskreditáciu armády“ počas vojny na Ukrajine.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie