• Dnes je: Štvrtok 28. septembra 2023 meniny má Václav

Sulík: Zverejnené video je z konca EXPA, oslávili sme jeho priebeh

Sulík: Zverejnené video je z konca EXPA, oslávili sme jeho priebeh

Áno, bola tam oslava, bol to posledný deň EXPO, exminister hospodárstva Richard uviedol Sulík.

Exminister hospodárstva Richard Sulík odmietol obvinenie z nehospodárneho nakladania s majetkom štátu na svetovej výstave EXPO v Dubaji. Na utorkovej tlačovej konferencii tak reagoval na video zverejnené opozičnou stranou Smer-SD, na ktorom vyzýva prítomných, aby "vypili bar" v reštaurácii slovenského pavilónu. Podľa Sulíka išlo o záverečný deň po zatvorení brán výstavy a oslavu úspešného priebehu EXPO Dubaj.

"Áno, bola tam oslava, bol to posledný deň EXPO," uviedol Sulík. Zúčastnilo sa na nej podľa exministra približne 30 hostesiek a členov realizačného tímu po 182 dňoch výstavy. Všetkých som pozval na drink," dodal.

Výzva na vypitie baru podľa Sulíka súvisí s reštrikciami pri dovoze a vývoze alkoholu do Spojených arabských emirátov, pričom nemalo ísť o veľké množstvo liehovín. Účasť rodiny Geissenovcov na tejto oslave odôvodnil Sulík tým, že práve išla okolo.

Prípadné nezrovnalosti v účtovníctve súvisiace s EXPO Dubaj, na ktoré upozornil Sulíkov nástupca Karel Hirman, majú podľa šéfa liberálov riešiť účtovníci. Sulík zdôraznil, že počas výstavy si svoje účty platil. Dôležité podľa exministra je, že rozpočet výstavy bol dodržaný.

Napriek tomu, že príprava slovenskej účasti na výstave bola podľa Sulíka pri jeho nástupe do funkcie zanedbaná, podarilo sa v krátkom čase dohodnúť priestory aj exponáty a počas pol roka zorganizovať 550 obchodných stretnutí a 11 podnikateľských misií.

Matovič: „Sulíkova partička“ narobila v Dubaji škody za viac ako milión eur a žúrovala za štátne peniaze

Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič tvrdí, že „Sulíkova partička“ narobila v Dubaji škody za viac ako milión eur. Podľa neho bývalý minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) žúroval v Dubaji za štátne peniaze.

Matovičovi vraj nikto neveril

„Keď som pred rokom hovoril, že si Profi Povalač Protikorupčných Vlád chodí robiť s vládnym špeciálom do Dubaja ožranecké žúrky (a nielen ožranecké), ako vždy mi skoro nikto neveril. Až dnes, ako vždy sa opäť ukazuje, že som vravel len a len pravdu,“ napísal Matovič na sociálnej sieti.

Podľa jeho slov sú doteraz identifikované škody za vyše milión eur, ktoré zahŕňajú žúr za štátne, nezaplatené účty v reštauráciách za 54-tisíc eur či päť luxusných apartmánov v prvotriednych hoteloch po celý čas, v ktorých bývali Sulíkovi kamaráti, ktorí na to nemali žiadny nárok.

Kompromitujúce video

Zároveň zverejnil video, kde je Richard Sulík a ďalší predstavitelia strany Sloboda a Solidarita spoločne s Geissenovcami, známymi z realitnej šou. V závere videa Sulík hovorí, že „dnes treba vypiť bar.“

To isté video zverejnil na Facebooku zhruba hodinu pred Matovičom predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico, ktorý zároveň pripomínal, že Sulík vzal do Dubaja svoju dcéru, s ktorou deň pred odletom jeho ministerstvo hospodárstva podpísalo dohodu, že je expertka na energetické právo.

Prvé súdne žaloby sú podané

O závažných problémoch v rezorte hospodárstva v súvislosti s už ukončenou výstavou Expo Dubaj informoval minulý týždeň aj dočasne poverený minister hospodárstva Karel Hirman.

„Podávame prvé súdne žaloby, iné možnosti už nemáme," povedal. Závažné podnety sa podľa Hirmana objavili aj v prípade verejných obstarávaní na Volvo Industrial Park.Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 28. september 2023

horoskopy na dnes stvrtok 28 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Skôr ako sa niekomu zaviažete, dobre si všetko premyslite a pozisťujte, čo sa dá. Neskôr sa budete márne vyhovárať, že ste nemali dosť informácií. Opatrnosť je matkou múdrosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ťažko sa nájde vec, ktorá by vás mohla naplno uspokojiť. Čo môžete podniknúť, aby ste konečne zosúladili vlastné idey, to sú otázky, ktoré si kladiete a dnes môžete dostať na ne odpoveď.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Konajte rozvážne a premyslite si ďalšie kroky do budúcnosti. Nemyslite len na ťažkosti, mohli by ste prepadnúť pesimizmu. Vynechajte prácu s peniazmi!

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes zaznamenáte úspech skoro v každej oblasti vašej práce. Nesnažte sa však rozvíjať nové činnosti, nemuseli by ste ich zvládnuť. Dávajte pozor na cestách.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie