• Dnes je: Nedeľa 14. augusta 2022 meniny má Mojmír

Sulík poškodil štát aj občanov a pri pohľade na maďarské ceny pohonných hmôt budeme „slintať“, tvrdí Gyimesi

Sulík poškodil štát aj občanov a pri pohľade na maďarské ceny pohonných hmôt budeme „slintať“, tvrdí Gyimesi

Poslanec NR SR za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) György Gyimesi.

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) podviedol premiéra, podviedol Slovnaft a v konečnom dôsledku poškodil všetkých občanov Slovenskej republiky, uviedol na sociálnej sieti poslanec György Gyimesi (OĽaNO).

Pápežskejší ako pápež

„A nič na tom nezmenili ani víkendové diskusie, v ktorých nezaznel ani jeden jediný argument vyvracajúci moje tvrdenia, že týmto postojom spôsobil škodu zhruba 2,3 miliardy eur, ktorú pocítia občania na čerpacích staniciach v podobe ceny pohonných hmôt alebo v podobe ich nedostatku,“ dodal.

„Keď som sa vyjadril, že Richard Sulík je lenivým ministrom, myslel som na to, že jeho zhruba 15 až 20 návštev Dubaja počas jeho ministrovania priniesli Slovensku efekt v podobe návštevy Geissenovcov. Ak by aspoň toľko času venoval ropnému embargu, dnes by sme veselo aspoň tri roky tankovali za ,naše’ ceny alebo mali dostatok zdrojov na kompenzáciu nárastu cien,“ napísal Gyimesi.

Podľa neho Sulík situáciu podcenil, preto budeme všetci „len slintať pri pohľade na maďarské ceny pohonných hmôt“ a tešiť sa z toho, že sme v Únii pápežskejší ako pápež. „Rozumej masochisti, ktorí predajú záujem vlastných občanov za potľapkanie po pleci na summite EÚ,“ uviedol poslanec OĽaNO.

Heger pochybenia vylúčil

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) v piatok (3. júna) v reakcii na výzvu Gyimesiho, aby Sulík odstúpil z postu ministra hospodárstva, poslancovi OĽaNO odporučil, aby sa v prípade akýchkoľvek nezrovnalostí najskôr rozprával s ministrom a až potom s médiami.


„Pri rokovaniach na úrovní lídrov nadväzuje predseda vlády na rokovania rezortných ministrov, v tomto prípade ministerstva hospodárstva. A dorokuje veci, ktoré ostali na úrovni rezortných ministrov otvorené,“ uviedol v stanovisku premiér.

Doplnil, že každý rezort má konať tak, aby to bolo vždy v záujme Slovenskej republiky. Heger povedal, že nateraz nemá vedomosť, že by konali v neprospech našich záujmov.

Sulík pre skrátenú výnimku z ropného embarga podľa Gröhlinga určite nepodá demisiu, Gyimesi vypúšťa dymové clony

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) v súvislosti s kratšou výnimkou na embargo na ruskú ropu pre Slovensko určite nepodá demisiu. Uviedol to v nedeľu v diskusnej relácii V politike spravodajskej televízie TA3 jeho stranícky kolega a minister školstva Branislav Gröhling.

Reagoval tak na výzvu koaličného poslanca Györgyho Gyimesiho (OĽaNO), ktorý ministra hospodárstva označil za lenivého diletanta, ktorý je zodpovedný za to, že Slovensko si nevyrokovalo dostatočnú výnimku z embarga. Podľa Gröhlinga však poslanec len vypúšťa „dymové clony“.

Gyimesiho spolupráca s fašistami

„Či už v rámci zákazu dúhových vlajok alebo v rámci tejto výzvy smerom k pánovi Sulíkovi,“ povedal minister s tým, že ho vyrušuje Gyimesiho spolupráca s fašistami. Riešiť situáciu však podľa neho musí hnutie OĽaNO, za ktoré je Gyimesi poslancom.

Zároveň Gröhling povedal, že situáciu okolo skrátenej výnimky na ropné embargo bude ešte rozoberať koaličná rada. „Budú nejaké kroky, ktoré urobíme,“ doplnil minister.

Heger si nenaštudoval problematiku

Podľa šéfa opozičnej stany Hlas-SD Petra Pellegriniho je celá vec zodpovednosťou predsedu vlády Eduarda Hegera. „Predseda vlády hlasovaním na samite súhlasil s touto situáciou, ktorá je teraz na Slovensku,“ skonštatoval s tým, že Heger sa na samit nepripravil a nenaštudoval si problematiku.

Zároveň Pellegrini povedal, že keďže Slovensko je jednou z najzávislejších krajín od ruskej ropy, žiadny človek so zdravým sedliackym rozumom nemôže súhlasiť s rýchlym odpojením sa o nej. „Richard Sulík prezentoval rozumný názor a brzdil tieto veľkohubé reči pána premiéra a mu to vysvetlil, že to nejde vo vzťahu k Slovensku,“ dodal Pellegrini.


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie