• Dnes je: Štvrtok 20. januára 2022 meniny má Dalibor

Sudca poslal do väzby dvoch ľudí zadržaných počas akcie Syseľ

Sudca poslal do väzby dvoch ľudí zadržaných počas akcie Syseľ

Sudca sa obával pokračovania v trestnej činnosti.

22.10.2021 (Webnoviny.sk) - Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku (ŠTS) vo štvrtok 21. októbra rozhodol o vzatí do väzby obvineného podnikateľa Mariána S. a tiež obvineného M.N.

Ako informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudkjáková, dôvodom väzby u obvineného Mariána S. je obava z ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti, teda kolúzna a preventívna väzba. Dôvodom väzby u obvineného M.N. je obava z ovplyvňovania svedkov, teda kolúzna väzba.

Obvinení podali voči rozhodnutiu sťažnosť

„Sudca pre prípravné konanie žiadosti obvinených o nahradenie väzby písomným sľubom zamietol a väzbu nenahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka," povedala Kudjáková.

Doplnila, že rozhodnutie nie je právoplatné, nakoľko obvinení podali proti nemu sťažnosť a sťažnosť podal aj prokurátor proti neakceptovaniu dôvodu preventívnej väzby u obvineného M.N. „O sťažnostiach bude rozhodovať Najvyšší súd SR," dodala hovorkyňa.

Nepriama korupcia a podplácanie

Národná kriminálna agentúra v utorok 19. októbra v rámci protikorupčnej akcie Syseľ zadržala na východe Slovenska tri obvinené osoby.

V tomto prípade má ísť o trestné činy podplácania a nepriamej korupcie na rôznych súdoch v Prešovskom a Košickom kraji. Obvinených vo veci je spolu šesť osôb. Podnikateľ Marián S. bol podľa medializovaných informácií blízky viacnásobne stíhanému Marianovi K.

Viac k téme: akcia Syseľ, Korupcia, Obvinenie, Podplácanie, Súd

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie