• Dnes je: Utorok 30. novembra 2021 meniny má Ondrej, Andrej

Súd s Kováčikom sa nezačal podľa plánu, ale už predviedli obvineného svedka Zemana (video)

Súd s Kováčikom sa nezačal podľa plánu, ale už predviedli obvineného svedka Zemana (video)

Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik trvá na svojej nevine.

16.9.2021 (Webnoviny.sk) - Hlavné pojednávanie s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku sa vo štvrtok opäť nezačalo podľa plánu.

Obhajcovia predložili podania aj 3. septembra

Tak ako na predošlom pojednávaní 3. septembra totiž obhajcovia obžalovaného predložili súdu viaceré podania. Tie si pred začiatkom pojednávania musí samosudkyňa naštudovať.

Predošlé podania obhajcov sa týkali jednak žiadosti o prepustenie Kováčik z väzby, ako aj návrhov na výsluch viacerých svedkov a vykonania viacerých listinných dôkazov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zeman žiadal v Chorvátsku o azyl

Na pojednávanie však už príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže predviedli obvineného svedka Mateja Zemana. Ten na tomto súdnom procese už vypovedal v júli tohto roku, keď bol ešte na slobode. Neskôr ho však policajná inšpekcia obvinila v kauze údajného manipulovania svedeckých výpovedí.

Po tom, čo sa Zeman vrátil z Chorvátska, kde žiadal o politický azyl, bol zadržaný Národnou kriminálnou agentúrou. Špecializovaný trestný súd ho pre obvinenia zo štyroch skutkov, ktoré sa ale netýkali manipulácie výpovedí, vzal v piatok 10. septembra vzal do väzby.

V júli na Špecializovanom trestnom súde bývalý príslušník skupiny takáčovcov Zeman vypovedal, že niesol peniaze na stretnutie s bývalým šéfom daňových kriminalistov Ľudovítom Makóom a bývalým príslušníkom Slovenskej informačnej služby Františkom Böhmom. Tie mali podľa neho slúžiť ako úplatok za prepustenie šéfa takáčovcov Ľubomíra Kudličku z väzby.

Dušan Kováčik je obžalovaný z toho, že bol činný pre zločineckú skupinu takáčovcov, a tiež z toho, že prijal úplatok 50 000 eur za to, že Úrad špeciálnej prokuratúry nepodá sťažnosť proti prepusteniu údajného šéfa takáčovcov Ľubomíra Kudličku z väzby.

Takisto podľa obžaloby v dvoch prípadoch neoprávnene poskytol informácie o trestných konaniach bývalému šéfovi Kriminálneho úradu Finančnej správy SR Ľudovítovi Makóovi. Bývalý špeciálny prokurátor však trvá na svojej nevine. Stíhaný je väzobne.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie