• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Štátu sa podarilo výrazne znížiť cenu za terénne úpravy priemyselného parku v Rimavskej Sobote

Štátu sa podarilo výrazne znížiť cenu za terénne úpravy priemyselného parku v Rimavskej Sobote

Vznik priemyselného parku v Rimavskej Sobote odsúhlasila vláda ešte v januári 2021. V júli minulého roka získal projekt osvedčenie o významnej investícii.

Hrubé terénne úpravy priemyselného parku v Rimavskej Sobote zabezpečí spoločnosť Metrostav Slovakia. Vyplýva to z oznámenia o výsledku verejného obstarávania.

Štátna spoločnosť MH Invest, ktorá má výstavbu parku na starosti, pritom na zákazke výrazne ušetrila. Kým pôvodná predpokladaná celková cena atakovala 4,7 mil. eur bez DPH, konečná vysúťažená cena klesla na približne 2 mil. eur bez DPH.

O zákazku sa uchádzalo 12 záujemcov, o víťazovi verejnej súťaže rozhodla najnižšia cena. Štátna firma a spoločnosť Metrostav Slovakia podpísali zmluvu 7. septembra. Do priemyselného parku v Rimavskej Sobote mieri investícia nemeckej spoločnosti Winkelmann. Podnik plánuje do novej fabriky na výrobu nádrží pre čerpadlá a tepelné ohrievače investovať približne 110 mil. eur a vytvoriť zhruba 450 priamych pracovných miest. Začiatok produkcie je plánovaný na rok 2025.

Vznik priemyselného parku v Rimavskej Sobote odsúhlasila vláda ešte v januári 2021. V júli minulého roka získal projekt osvedčenie o významnej investícii.


Technická infraštruktúra pre nový priemyselný park by mala stáť takmer 12 mil. eur vrátane dane z pridanej hodnoty. Celkové územie priemyselného parku je rozdelené na štyri etapy, ktoré majú plochu spolu 84,7 hektára a nachádzajú sa okolo budúcej trasy rýchlostnej cesty R2.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie