• Dnes je: Streda 29. marca 2023 meniny má Miroslav

Štátny SPP je naďalej lídrom na energetickom trhu, za vlaňajšok opäť počíta s priaznivým hospodárením

Štátny SPP je naďalej lídrom na energetickom trhu, za vlaňajšok opäť počíta s priaznivým hospodárením

Jedným z najvýznamnejších faktorov, ktoré majú vplyv na pozitívny hospodársky výsledok SPP, je podľa Šebestu konzervatívna stratégia zameraná na minimalizáciu trhových, ale aj ďalších rizík.

Štátny Slovenský plynárenský priemysel (SPP) naďalej patrí medzi slovenských lídrov na trhu s energiami.

Spoločnosť za minulý rok stabilizovala svoj celkový trhový podiel v dodávke plynu na úrovni takmer 58 % a v dodávke elektriny pre domácnosti na takmer 12 %.

Počíta s priaznivým hospodárením

Spoločnosť je štvrtým najväčším dodávateľom elektriny pre domácnosti. Štátni plynári evidujú takmer 1,5 milióna odberných miest.

„Očakávame, že výsledok hospodárenia SPP z vlastnej prevádzkovej činnosti bude po úspešných rokoch 2020 a 2021, keď sme dosiahli prevádzkový zisk za rok 2020 viac ako 6 miliónov eur a za rok 2021 viac ako 24 miliónov eur, znovu priaznivý,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca SPP Ondrej Šebesta.

Auditované hospodárske výsledky za rok 2022 budú podľa neho k dispozícii vo výročnej správe v druhom štvrťroku tohto roka.

Stratégia minimalizácie rizík

Jedným z najvýznamnejších faktorov, ktoré majú vplyv na pozitívny hospodársky výsledok SPP, je podľa Šebestu konzervatívna stratégia zameraná na minimalizáciu trhových, ale aj ďalších rizík.


„Zvolená stratégia riadenia rizík s dôrazom na zabezpečenie finančnej a prevádzkovej stability bola a je jedným z pilierov dosahovania obchodných a rozvojových cieľov spoločnosti,“ konštatoval Šebesta.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Fico a Pellegrini sú na tom v prieskume dôveryhodnosti rovnako, najmenej ľudí verí Matovičovi

fico a pellegrini su na tom v prieskume doveryhodnosti rovnako najmenej ludi veri matovicovi

29.3.2023 (SITA.sk) - Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku zostáva prezidentka Zuzana Čaputová, dôveruje jej 43 percent Slovákov. Za ňou nasledujú Peter Pellegrini (Hlas-SD) a Robert Fico (Smer-SD), ktorým zhodne dôveruje 29 percent ľudí. Ďalším v poradí je predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) s 22-percetnou dôverou a premiér Eduard Heger (Demokrati) s dôverou na úrovni 21 percent.

Najmenej dôveryhodný je Matovič

Naopak, najmenej dôveryhodným politikom je Igor Matovič (OĽaNO), ktorému nedôveruje 80 percent populácie Slovenska. Vyplýva to z prieskumu, ktorý uskutočnila agentúra Median.sk od 1. februára do 5. marca na vzorke 1 006 respondentov starších ako 18 rokov.


Dôveru prezidentke Čaputovej deklarujú ľudia bez ohľadu na vek. Mierne častejšie jej nedôverujú ľudia vo veku 50-69 rokov. Dôveru jej častejšie deklarujú obyvatelia Bratislavského, ale aj Prešovského a Košického kraja. Výrazne menej často jej dôverujú obyvatelia Žilinského a Nitrianskeho kraja.

Dôveru Čaputovej deklarujú najmä voliči strán Progresívne Slovensko, Za ľudí, SaS, ale čiastočne aj KDH, Sme rodina alebo OĽaNO.

Kto najviac dôveruje Ficovi a Pellegrinimu?

Predsedovi strany Smer-SD Ficovi dôverujú ľudia vo veku 50 a viac rokov a najmä obyvatelia Prešovského a Žilinského kraja. Naopak, nedôveru mu deklarujú obyvatelia Bratislavského alebo Banskobystrického kraja. Dôveru má najmä u voličov strany Smer-SD, ale aj Hlas-SD a Republika.

Súčasnému premiérovi Hegerovi deklarujú dôveru obyvatelia bez ohľadu na vek. Dôveru mu deklarujú najmä obyvatelia Trnavského, Prešovského a Košického kraja. Z hľadiska podpory politických strán mu deklarujú dôveru voliči strán OĽaNO, KDH a PS, čiastočne aj voliči SaS, Za ľudí a Sme rodina.


Bývalému premiérovi a lídrovi strany Hlas-SD Pellegrinimu mierne častejšie dôverujú ľudia vo veku 50-69 rokov a najmä obyvatelia Prešovského kraja. Nedôveru mu deklarujú častejšie obyvatelia Trnavského kraja. Z hľadiska podpory strán mu dôverujú voliči strán Hlas-SD, Smer-SD, Za ľudí alebo Sme rodina.


Počasie