• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Stabilita a zároveň kariérny rast na štyri? No predsa Lidl!

Stabilita a zároveň kariérny rast na štyri? No predsa Lidl!

Za posledné štyri roky povýšil Lidl na Slovensku 1165 ľudí.

20.7.2023 (SITA.sk) -

Za posledné štyri roky povýšil Lidl na Slovensku 1165 ľudí

Záujemcovia o prácu najčastejšie hľadajú stabilné zamestnanie a možnosť kariérneho rastu. V prípade mnohých firiem ide o nezlučiteľné veci. Je vôbec možné skĺbiť spomenuté dve očakávania kandidátov? Odpoveď je: v Lidli áno!

Každý zamestnávateľ sa prezentuje v najlepšom možnom svetle, ponúka kandidátom rôzne benefity a čosi navyše. Formulácie ako "mladý dynamický kolektív", "atraktívne pracovné prostredie" či "inšpiratívna firma" sa stali akousi povinnou súčasťou takmer každého inzerátu s ponukou práce. Ak však niečo sľubuje každý, stráca to na dôveryhodnosti. Preto sa spomenuté vety dostali do mnohých vtipov či memečiek. Sú teda všetci zamestnávatelia rovnakí? Lákajú ľudí iba na prázdne frázy? Nie, aj u nás sú zamestnávatelia, ktorí si stoja za svojimi slovami. Jedným z nich je Lidl, štvornásobný najzamestnávateľ roka na Slovensku.

Diskont je a chce zostať lídrom medzi zamestnávateľmi, ponúka preto oveľa viac než len slová. Pozrime sa na Lidl ako zamestnávateľa cez čísla. Na Slovensku pôsobí od roku 2004 a v 164 predajniach, troch logistických centrách a na centrále zamestnáva viac ako 6500 ľudí. Lidl ročne vytvára stovky nových pracovných miest, za posledné tri roky ich pribudlo viac ako tisíc. Pravidelne investuje do odmeňovania svojich zamestnancov, pričom medziročne naposledy vyčlenil na zvýšenie platov o 12 miliónov Eur viac. Platy sa v Lidli pravidelne prehodnocujú, a tak i navyšujú. Pri viacerých pracovných pozíciách je nárast mzdy zakotvený priamo v zmluve na ďalšie tri roky. Pri obsadzovaní voľných pracovných miest sa pozerá primárne do vlastných radov a povýšenie nie je dostupné iba pre zopár vyvolených. Od marca 2020 išlo presne o 1165 ľudí. Bezmála 40% zo všetkých zamestnancov, ktorí v Lidli pôsobia aspoň tri roky zažili posun na vyššiu pozíciu, mnohí dokonca viackrát.

Jednou z nich je Karina Nogová, manažérka predajne v Turčianskych Tepliciach. "Do Lidla som nastúpila pred trinástimi rokmi ako brigádnička s ruksakom na chrbte. Následne som pokračovala ako predavačka – pokladníčka, v roku 2015 som sa stala asistentkou manažéra predajne a dnes už vediem vlastnú predajňu. Za všetky tie roky som toho zažila naozaj veľa a mnohé sa zmenilo, stala som sa mamou, zdolali sme pandémiu. Jedna vec sa však nemení – Lidl ponúka stabilitu a posúva svojich ľudí vpred," povedala Karina.

Okrem motivujúcich platov – vyšších ako priemer v maloobchode, ponúka Lidl svojim zamestnancom bohatý balík benefitov. V internom benefitnom portáli, ktorý funguje ako eshop, majú všetci zamestnanci k dispozícii rovnakú sumu 250 eur ročne. S ostatnými benefitmi môžu však zamestnanci dostať ročne až 370 eur. Nezáleží pritom na pozícii a ani dĺžke pôsobenia v Lidli. Každý si vyberá iba tie benefity, o ktoré má reálny záujem. Môžu to byť napríklad lístky do kina či kultúrne podujatia, praktický balíček pre dieťatko, školská výbava pre školáka, poukážky na výhodný nákup, príspevok na letný tábor pre deti, zaplatenie štartovného na rôzne športové udalosti a ďalšie položky podporujúce rodinu, zdravie, kultúru či záľuby. Viacerí zamestnanci a zamestnankyne zároveň dostávajú bezplatné jazykové vzdelávania a na mieru šité školenia v oblasti mäkkých a tvrdých zručností, ako aj narodeninové a vitamínové balíčky. Celkovo Lidl investuje do benefitov takmer 3,5 milióna eur ročne. Súčasťou podpory zamestnancov je aj interný grantový program Lidl srdcom pre ľudí, ktorí sa ocitli v náročných životných situáciách.

Lidl Slovenská republike podporuje rovnaké odmeňovanie žien a mužov. Potvrdzuje to aj certifikát Equal Salary. Aktivity Lidla ako zamestnávateľa dlhodobo oceňujú odborníci i verejnosť. Lidl je sedemnásobným držiteľom ocenenia Top Employer Slovensko a Top Employer Europe a už štvornásobným víťazom domácej ankety najzamestnávateľ. V prvom prípade ide o výsledok podrobného auditu, o najzamestnávateľoch rozhoduje v hlasovaní verejnosť.

Všetko o Lidli ako zamestnávateľovi a tiež aktuálny prehľad voľných pracovných pozícii je k dispozícii na www.lidl.sk v sekcii Kariéra.

Informačný servis

Viac k téme: Kariéra, PR, Pracovné miesta
Zdroj: SITA.sk - Stabilita a zároveň kariérny rast na štyri? No predsa Lidl! © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie