• Dnes je: Pondelok 27. septembra 2021 meniny má Cyprián

Správa o smrti Lučanského je takmer dokončená, vyvracia viaceré konšpirácie o samovražde

Správa o smrti Lučanského je takmer dokončená, vyvracia viaceré konšpirácie o samovražde

Správa sa vyjadruje aj k prvému zraneniu bývalého policajného šéfa.

8.4.2021 (Webnoviny.sk) - Správa špeciálnej komisie, zriadenej na vyšetrenie okolností smrti bývalého prezidenta Policajného zboru SR Milana Lučanského, dostáva v týchto dňoch finálnu podobu.

Ako ďalej uvádza denník Sme, dokument, ktorý má 23 strán, potvrdzuje, že „k samovražde Lučanskému nikto nenapomáhal“. Vyšetrovanie smrti bývalého šéfa polície podľa denníka trvalo tri mesiace.

Správa podľa Sme vyvracia aj konšpirácie o jeho predchádzajúcom zranení oka, konkrétne tvrdenia o tom, že by ho niekto zbil.

„Ako presne sa Lučanský zranil, stále nie je jasné, keďže bol v tom čase na cele sám,“ uvádza denník. Dodáva, že túto skutočnosť potvrdil aj kamerový záznam. Komisia sa tak musela spoľahnúť na Lučanského tvrdenie, že sa v cele potkol a zranil sa o posteľ.


Sme pripomína, že Lučanský bol vo väzbe pre obvinenie v úplatkárskej kauze. Po jeho smrti stíhanie zastavili.

Správa bude po schvaľovacom procese zverejnená aj na internete. Malo by sa tak stať čoskoro, pretože v piatok sa končí lehota, dokedy sa členovia komisie môžu vyjadriť. Následne budú hlasovať o jej prijatí. Dokument sa po tomto kroku pošle ministerke spravodlivosti Márii Kolíkovej a generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi.


Lučanský zomrel 30. decembra 2020 po tom, ako sa 29. decembra 2020 v Ústave na výkon väzby v Prešove pokúsil o samovraždu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie