• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Spoločnosť Zastrova plánuje v Spišskej Starej Vsi rozšíriť výrobu, vytvorí tak desiatky nových pracovných miest

Spoločnosť Zastrova plánuje v Spišskej Starej Vsi rozšíriť výrobu, vytvorí tak desiatky nových pracovných miest

Spoločnosť Tatravagónka, a.s. Poprad.

Spoločnosť Zastrova, patriaca do skupiny Tatravagónka, plánuje vo svojom závode v Spišskej Starej Vsi rozšíriť a zefektívniť výrobu nosných konštrukčných prvkov železničných vagónov.

Celkovo by chcela v rokoch 2023 až 2027 investovať viac ako 2,7 mil. eur a do konca budúceho roka vytvoriť 20 nových pracovných miest. Od štátu pritom žiada investičnú pomoc takmer 1,26 mil. eur vo forme úľavy na dani z príjmov. O jej poskytnutí musí rozhodnúť vláda.

„Unikátnosť plánovanej investície a budúcej výroby spočíva najmä v uplatnení technológií na báze Industry 4.0 v podobe robotizácie a automatizácie,“ uvádza firma.


Obstaraním technologického zariadenia chce zrýchliť proces výroby, zabezpečiť zvýšenie kvality a posilniť súčasný výrobný systém pri plánovanom náraste produkcie.


Investícia bude zameraná na obstaranie inovatívnych výrobných technológií a výstavbu novej výrobnej haly. Samotná produkcia by sa mala zvýšiť o 171 %.


Výrobný podnik v Spišskej Starej Vsi bol od roku 1975 súčasťou štátneho podniku Vagónka Poprad. Ten sa v roku 1994 rozčlenila na tri samostatné subjekty, Tatravagónka, Tatrastroj a Zastrova. Od roku 2020 je Zastrova súčasťou skupiny Tatravagónka. Pôsobí v segmente strojárstva, je významným výrobcom v oblasti výroby vzduchojemov pre brzdové systémy koľajových vozidiel a návesových rámov pre nákladné cestné vozidlá na európskom trhu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie