• Dnes je: Pondelok 26. októbra 2020 meniny má Demeter

Špecializovaný trestný súd oslobodil obžalovaného v kauze vraždy žiarskeho poslanca

Špecializovaný trestný súd oslobodil obžalovaného v kauze vraždy žiarskeho poslanca

Rakovského zavraždili v júli 2013 tak, že použili nástražný výbušný systém, ktorý umiestnili na spodnú časť jeho vozidla.

18.6.2020 (Webnoviny.sk) - V prípade vraždy právnika a mestského poslanca v Žiari nad Hronom Mareka Rakovského z roku 2013 dnes senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku oslobodil obžalovaného Petra P. Toho prokuratúra žalovala pre úkladnú vraždu a tiež zločin všeobecného ohrozenia.

Rozhodnutie nie je právoplatné

"Senát Špecializovaného trestného súdu oslobodil obžalovaného P. P. spod obžaloby, nakoľko podľa súdu nebolo dokázané, že skutok spáchal obžalovaný," uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková s tým, že rozhodnutie súdu nie je právoplatné.

"Prokurátor podal proti rozhodnutiu odvolanie, o ktorom rozhodne Najvyšší súd SR," povedala hovorkyňa.

Obžalovaný ide na slobodu

Dodala, že vzhľadom na oslobodzujúci rozsudok vydal predseda senátu príkaz na prepustenie obžalovaného z väzby na slobodu.

Poslanca

Počas jazdy vozidlo vybuchlo, pričom Rakovský utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Motív vraždy poslanca nie je známy.

Nebol trestným advokátom, venoval sa občiansko-právnym záležitostiam. Petrovi P. hrozilo v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, prípadne doživotie. Svoju vinu pred súdom odmietal.

Viac k téme: poslanec, rozsudok, vražda, výbuch auta

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie